polin warszawa
Być czy bywać

Jak pies do jeża, a może nawet jak kot do jeża szykowałam się do napisania tego skromnego tekstu. Może dlatego minęły trzy miesiące zanim się tu pojawił. Nie wiem co mnie powstrzymywało, czy fakt, że posty o muzeach piszę raczej dla swojej przyjemności, niż ku uciesze czytelników, czy to, że to pierwsze miejsce poza lotniskiem gdzie moja torebka wjechała na taśmie, dokładnie "prześwietlona", a ja po wejściu również zostałam poddana kontroli.

Anioł na Cmentarzu Żydowskim w Warszawie
Być czy bywać

To już nie pierwszy raz się tak zdarzyło, że wsiadłam do autobusu i pojechałam zupełnie nie w to miejsce, w którym pierwotnie planowałam się znaleźć.

deser czekoladowy
Być czy bywać

Banja Luka to cudowne miasto w słonecznej Bośni tuż przy granicy Chorwacji. Zamieszkane od wieków przez Chorwatów, Serbów, Bośniaków, Muzułmanów i Żydów jest przykładem doskonałych stosunków sąsiedzkich.

Arkadiusz Zięba Zdziebko
Rozrywnik

W wyniku zachcianki pierworodnego spędziłam ferie w Warszawie. Może się to większości wydać dość osobliwym pomysłem, jednak zachcianka, to zachcianka.

Dziurka od klucza Warszawa
Być czy bywać

W Dziurce Od Klucza zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Tak, wierzę w takie rzeczy, a już szczególnie w miłość do miejsca, które tak ładnie wygląda i kucharza, który tak dobrze karmi.

Kuchnia śródziemnomorska
Być czy bywać

Aioli powstaje z połączenia czosnku, żółtek, oliwy i soku z limonki – to tradycyjny w kuchni śródziemnomorskiej sos majonezowy. Nazwa lokalu, który ostatnio zaspokoił moje oczekiwania estetyczno – kulinarne nie bez powodu pochodzi od tego dipu.

Być czy bywać

Powoli dochodzę do siebie i nawet nie zorientowałam się, że już zaczynamy kolejny weekend. Tak sobie pomyślałam, że najpierw poleżę, potem trochę pośpię, a potem znowu poleżę ... Ale o konferencji miało być, a nie o oszczędzaniu energii ;)

Być czy bywać

Widzę, że coś nie bardzo interesuje was moja propaganda związana z muzeami, ale nie mogę się powstrzymać i zaserwuję wam jeszcze jeden post. Za to mogę obiecać, że na jakiś czas dam sobie spokój i nie będę męczyła.