polin warszawa
Być czy bywać

Jak pies do jeża, a może nawet jak kot do jeża szykowałam się do napisania tego skromnego tekstu. Może dlatego minęły trzy miesiące zanim się tu pojawił. Nie wiem co mnie powstrzymywało, czy fakt, że posty o muzeach piszę raczej dla swojej przyjemności, niż ku uciesze czytelników, czy to, że to pierwsze miejsce poza lotniskiem gdzie moja torebka wjechała na taśmie, dokładnie "prześwietlona", a ja po wejściu również zostałam poddana kontroli.

hydropolis
Być czy bywać

Największe w Polsce Centrum Wiedzy o Wodzie i jedno z nielicznych na świecie, gości na mapie Wrocławia od końca 2015 roku. To sporej wielkości obiekt, mieszczący się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli, który służył jako zbiornik wody czystej od 1893 roku. Teraz edukuje i bawi Wrocławian oraz turystów.

fabryka Scindlera Kraków
Być czy bywać

Zastanawiałam się co powinnam napisać o tym miejscu tak, żeby nie ani zabrzmiało patetycznie, ani infantylnie. Nie mam pojęcia. Napiszę zatem tylko parę zdań, zamieszczę notkę z kilkoma faktami historycznymi i zostawię Cię z fotorelacją.

Być czy bywać

Widzę, że coś nie bardzo interesuje was moja propaganda związana z muzeami, ale nie mogę się powstrzymać i zaserwuję wam jeszcze jeden post. Za to mogę obiecać, że na jakiś czas dam sobie spokój i nie będę męczyła.

Być czy bywać

Pomimo tego, że bywam czasem w Krakowie o istnieniu tego miejsca dowiedziałam się od Wrocławianek i na dodatek takich, które tam jeszcze nie były :) Nie mam pojęcia dlaczego tak mało osób wie, że można zwiedzić krakowskie podziemne miasto.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Być czy bywać

Nasz system edukacyjny sprawił, że u większości ludzi z mojego pokolenia na słowo muzeum włącza się złożony system obronny.

Być czy bywać

Zaczęło się bardzo niewinnie. Plan A wypalił, bo i pogoda dopisała. Spacer po Pergoli i Ogród Japoński – taki typowy weekend we Wrocławiu. Ale zachciało nam się Centrum Poznawczego. Kasia rzekła, że warto i dzieci się ucieszą, to postanowiliśmy zajrzeć.