Chinkalnia Wroclaw
Cieleśnie

Po raz pierwszy do Chinkalni trafiłam w pewnien przeszywająco zimny wieczór. Za drzwiami niewielkiego lokalu przy Narodowym Forum Muzyki powitał mnie zapach kolendry i ciasta drożdżowego. Usiadłam przy oknie, sięgnęłam po kartę...

Dobra Karma Smaczny Wrocław
Cieleśnie

Dobra Karma, to dobre miejsce, z dobrym jedzeniem, dobrymi deserami i już. Tak bym mogła właściwie podsumować moje ostatnie wizyty u nich, zostawić Cię z kilkoma fotkami i przekonać, żebyś sama tam koniecznie poszła :)  Napiszę jednak kilka słów więcej.

rock burger
Cieleśnie

Kuchnia według pięciu przemian, dania przyrządzane na zastygłej lawie wulkanicznej, klimat o rockowym zabarwieniu. Kto by pomyślał, że to burgerownia. I to baaaaaaaaardzo, bardzo przyzwoita.

Pinola - kuchnia na widoku
Cieleśnie

Nie przemawiają do mnie knajpki znajdujące się w galeriach handlowych. Nie ma tam z reguły klimatu, a kuchnia zwykle słaba. Taka tania masówka.

Naleśniki po meksykańsku
Cieleśnie

Czy w tej wersji mają w ogóle wspólnego z Meksykiem, tego nie wiem. Ale są pyszne!

burgery z łososia i szpinaku
Cieleśnie

Zasmakowałam ich w jednym z multi foodów i stwierdziliśmy z mężem że trzeba spróbować odtworzyć to danie w domowych warunkach.

koktajl z pietruszki
Cieleśnie

Moda na miksowanie i wyciskanie trwa. I ja też jej uległam - soczyście zielony koktajl z pietruszki, czyli tytułowy Shrek, od jakiegoś czasu pojawia się u mnie w roli zamiennika śniadania.

Deser weekendowy
Cieleśnie

Weekendowy, bo leniwy (piec nie trzeba i szybki do zrobienia), a dużo go na tyle, że na weekend wystarczy ;)