wianek słowianki
Rozrywnik

Uwielbiam uczucie "zagrzebania się" w książce. Znacie to: czasem natrafiacie na coś, co wkręca Was w tak niesamowicie przyjemny sposób, że myślicie tylko o tym, żeby jak najszybciej zanurzyć się z powrotem w tym drugim, książkowym życiu. I tak przetrwałam ostatnie 2 tygodnie, pożerając 3 książki Katarzyny Bereniki Miszczuk.

kotek
Cieleśnie

Od 18 lat jestem związana z branżą kosmetyczną. Boszszszsz nawet nie zdawałam sobie sprawy jaki to spory kawał czasu. Przez pół życia słuchałam o najróżniejszych „pseudokosmetycznych” wynalazkach, oraz „cudownych” sposobach na najdziwniejsze problemy skórne, oczywiście również i na te, których faktycznie nie ma. 

muzeum ciszy
Rozrywnik

Młody, samotny mężczyzna, dziewczynka, ogrodnik, służąca, starucha, mnich... Tak autorka nazywa swoje postaci. Nie znajdujemy ich imion, nazwisk. Nie wiemy nic o przeszłości bohaterów.

Bestia - dlaczego zło nas fascynuje?
Rozrywnik

* Zainspirowany Historią O mężczyzna znęca się nad żoną, która pomimo podtapiana, głodzenia, podwieszania za nadgarstki (nawet w ciąży) przez długie lata nie odchodzi od niego.

wyzwanie czytelnicze
Codziennik

"W tym miesiącu udało mi się przeczytać 6 książek"- przeczytałam, jeszcze w maju, na facebooku pewnej blogerki (nie książkowej). Szybki rachunek sumienia nie wypadł zbyt dobrze.

guilty pleasure
Rozrywnik

Temat widziałam na kilku blogach i po zrobieniu szybkiego rachunku sumienia doszłam do wniosku, że zdecydowanie i ja mam się czym pochwalić.

książki na urlop
Rozrywnik

Nadszedł czas wyjazdów tych, co wcześniej nie mogli, a jeszcze liczą na pogodę w Polsce oraz tych, co nie liczą, tylko łapią lasty, bo we wrześniu podobno najlepiej. Tak, czy inaczej, coś do czytania się przyda.

Marta Kisiel - Dożywocie recenzja
Rozrywnik

Gotycki dom na końcu świata, a w nim dożywotnio mieszkający anioł rodzaju nijakiego w różowych bamboszkach, ogromny potwór z głębin morskich z talentem kulinarnym, widmo nieszczęśliwego kochanka i utopce siedzące w ogrodowym stawie. Na serio mogłabym z tą całą ekipą zamieszkać!