dalida
Rozrywnik

Pełne muzyki, wielkich namiętności, wspaniałych sukcesów i tragicznych wydarzeń. Takie było życie Dalidy. Jednej z czołowych francuskich artystek, lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Wzbudzająca wielkie emocje, nieraz doprowadzająca mężczyzn do obłędu, sama przez całe poszukiwała wielkiej miłości.

Rozrywnik

Właśnie się zorientowałam, że notkę o poprzednim filmie Wojcieszka zatytułowałam "film, który kąsa". Coś w tym musi być. Jego filmy kąsają, wkurzają, ale są w Twojej głowie. Nie nadają się na filmowe maratony, ani wieczory z pizzą w łóżku.

rs_ole_still
Rozrywnik

Wzruszająca, zabawna, po brzegi przepełniona dobrym brzmieniem podróż po latynoskich krajach w towarzystwie legend rocka The Rolling Stones. Niesamowicie energetyczny zapis trasy koncertowej, którą zespół odbył w tym roku po krajach Ameryki Południowej.

Iza Kuna Warsaw by night
Rozrywnik

Dzisiaj wchodzi do kin Warsaw by Night. Możesz nie lubić Warszawy, możesz nie lubić nocnego życia, ale film obejrzyj. Pod warunkiem, że lubisz trochę mocniejsze kino.

Tylko kochankowie przeżyją
Rozrywnik

Od początku angażuje, czaruje i wciąga jak trąba powietrzna. Hipnotyczny i wypełniony intrygującą muzyką najnowszy film Jimiego Jarmuscha, to produkcja którą musisz zobaczyć.
Dlaczego?

Iluzja - Now you see me
Rozrywnik

Jako dziesięciolatka z wypiekami na twarzy oglądałam w telewizji show Davida Copperfielda ;) Co ciekawe, po latach dwudziestu fascynacja iluzją mi nie minęła, dlatego gdy przeczytałam opis tego filmu, wiedziałam, że zobaczę na pewno.

Imagine
Rozrywnik

 Próbowaliście kiedyś mocno wsłuchać się w  odgłos trzepotu skrzydeł ptaków, głęboko wdychać górskie powietrze czy intensywnie gładzić korę drzewa? Pewnie tak. A dłużej niż przez 5 minut?

Rozrywnik

Wychodząc z kina pomyślałam, że chyba nie dam rady napisać ani słowa o tym filmie. Podobnie było z Holly Motors, ale w przypadku tamtego obrazu po prostu nie udźwignęłam opisu.