hatka hobbita
Być czy bywać

Dzisiaj dla odmiany zapraszam Cię na małą wycieczkę po Norwegii, jeśli oczywiście się jeszcze nie znudziłaś. Kilka luźnych przemyśleń i osobliwości...

Geiranger Fiord
Być czy bywać

Powszechnie wiadomo, że fiordy to wyjątkowo żarłoczne stworzenia, które pół ręki użreć mogą... Nie wolno się do nich za bardzo zbliżać a w ich towarzystwie należy bardzo uważać. Nie martw się jednak w Polsce Cię nie dopadną...

uwaga trolle
Być czy bywać

Za górami, za lasami... za siedmioma dolinami i siedmioma rzekami... nieeeee, to bez sensu, zacznę inaczej...

 

Być czy bywać

Minął prawie miesiąc od naszego powrotu z wakacyjnego rejsu i w sumie teoretycznie już się ogarnęłam.

Być czy bywać
Coś niezwykłego jest w kojących kolorach z pocztówek z Chorwacji. Jednak prawdziwą przyjemność sprawia oglądanie wszystkiego z bliska i uwiecznienie obrazu dokładnie tak, jak go widzisz. I takie rzeczy w dzisiejszym poście. 

Ostrygi w Chorwacji
Cieleśnie

Wszystko pięknie, ładnie – Chorwacja, morze, wakacje i jacht, ale jeść coś trzeba. Bloger też człowiek. Na szczęście bosforowy skiper, oprócz przygód czysto żeglarskich, zapewnia nam całą gamę atrakcji kulinarnych. Dzielimy się zatem.

Chorwacja
Być czy bywać

Dante zachwycał się błękitem chorwackiego morza, Kasjodor zachwalał boskie życie nadmorskich patrycjuszy. We wszystkich przewodnikach przeczytamy o bogatej i dziewiczej chorwackiej przyrodzie i dziedzictwie kulturowym. Dużo obrazów, a mało zapachów.

Aktywnie na via ferrata
Być czy bywać

Mam przyjemność wtrącić swoje trzy grosze na dlabab.com i polecić Wam podróż w Dolomity na via ferraty. Nam udało się wybrać do Włoch na początku września. Dla mnie było to pierwsze doświadczenie z via ferratą. Już po pierwszej zostałam ferratoholiczką!