Sherlock sezon III
Rozrywnik

Wielki powrót po dwóch latach, czyli Happy New Sherlock!

Z emocjami, jakie buzują wokół powrotu Sherlocka może się równać chyba tylko zamieszanie przed premierą nowego sezonu Gry o tron...

Po tak skandalicznie długim czasie oczekiwania przyznam, że miałam obawy, czy przypadkiem wytęskniony odcinek nie zawiedzie moich (bardzo wysokich) oczekiwań. Na szczęście nowy Sherlock, choć miejscami nieco "niesherlockowy" jest równie świetny, jak dotychczas i smakuje jak Twoja ulubiona potrawa, którą jesz tylko na święta.
Które kąski smakowały mi najlepiej?

Powiedzcie w końcu, jak on to zrobił???
Czyli nieco prześmiewczy gest BBC w stronę fandomu serialu i setek nieziemskich teorii, które miały odpowiedzieć na najważniejsze pytanie, z jakim zostawiono nas z końcem ostatniego odcinka - jakim cudem Sherock przeżył skok z dachu? Bo to, że nie miał zamiaru popełniać samobójstwa, nie pozostawiało żadnych wątpliwości. Tych kilka wersji jednego zdarzenia to puszczenie oka do internautów - jak widać, ich twórczość została doceniona :)

Sherlock gif

Nie golę wąsów dla Sherlocka!
Wąsy Watsona były tragiczne - to chyba nie podlega dyskusji. Jego zawziętość w tej kwestii ubawiła mnie niezmiernie. Gdy w końcu postanowił się ich pozbyć,  jednocześnie uparcie twierdząc, że szydercze komentarze Sherlocka nie mają z tą decyzją nic wspólnego, jego narzeczona sugeruje, żeby zaczął nosić koszulkę z napisem "I don't shave for Sherlock". Oficjalny T-shirt już dostępny!

koszulka Sherlock

Facet Molly, czyli xero Sherlock
Nieszczęśliwie zadurzona Molly znalazła pocieszenie w ramionach kopii Sherlocka - słabej zresztą, ale kto wie, może ów osobnik czymś nas zaskoczy? W każdym razie, jego pierwowzór zapewne już wiele zdążył się o nim dowiedzieć - wystarczyło jedno, bardzo przeciągłe spojrzenie.

Molly's boyfriend

Poznajcie moich rodziców!
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Przez parę minut byliśmy świadkami wizyty przesympatycznej starszej pary, jak się później okazało, rodziców Sherlocka. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz się pojawią. Ciekawostka - w role wcielili się prawdziwi rodzice Benedicta Cumberbatcha :)

rodzice Sherlocka

Time to go and be Sherlock Holmes
... pada na koniec odcinka. Co zdaje się sugeruje, że po trochę dziwnym, mało sarkastycznym wydaniu Sherlocka szykuje się powrót socjopaty. Bo dwa pocałunki w jednym odcinku faktycznie trącą profanacją tej postaci ;)


Oglądacie? Jakie są Wasze wrażenia po premierze trzeciego sezonu?

Spłodziła: Baba druga