wiedźmin obsada serial netflix
Rozrywnik

Netflix zrobi nam Wiedźmina, czyli czas wytypować obsadę

Jeśli jeśli o tym do tej pory nie słyszałaś, to prawdopodobnie oznacza, że smok zeżarł Twojego facebooka. A skoro jakimś cudem wylądowałaś tutaj, to ogłaszam koniec Twojej nieświadomości i obwieszczam Ci, że Netflix zrobi serial o wiedźminie. Ta-da!
Jako, że jaram się jak stosy w Novigradzie, postanowiłam dołączyć do szerokiego grona komentatorów, którzy prześcigają się w propozycjach co do obsadzenia głównych ról. Od zeszłego tygodnia propozycji pojawiło się jakieś milion pięćset sto dziewięćset więc nie zaszkodzi mi dorzucić swoje zdanie na ten, jakże nośny, temat.

Załączam więc swoją listę pełną płonnych nadziei. Swoje typy zestawiam z postaciami z gry, bo spędziwszy nad nią niemałą liczbę godzin w moim umyśle zagnieździły się one już na dobre.

Geralt z Rivii - Wiedźmin

W tym najważniejszym przypadku internet grzmi, że król jest tylko jeden i nazywa się Mads Mikkelsen. Przyznaję, że ta sugestia mnie nie dziwi, choć do tej pory nie ujrzałam jeszcze aktora o którym rzekłabym: TAK, to jest idealny Geralt z Rivii. Mój osobisty typ opiera się zaledwie na zasadzie dopasowania wizualnego i jest to Josh Holloway, którego większość kojarzy z Lost.

Geralt z Rivii

Yennefer z Vengerbergu - czarodziejka, ukochana Geralta

Tym razem dla mnie wybór jest oczywisty i to do tego stopnia, że ciężko mi będzie przyjąć do wiadomości fakt, że tę rolę może mieć ktoś inny - czarodziejkę Yennefer powinna zagrać Eva Green i kropka. Zachwycająca zarówno aktorsko, jak i wizualnie (ach, to lodowate spojrzenie). Wspaniale sprawdza sie w klimatach pełnych mistycyzmu (polecam sprawdzić Penny Dreadful, jeśli macie wątpliwości). I, co tu dużo mówić, jest najbardziej zbliżona do Yennefer z Wiedźmina 3.

Eva Green jako Yennefer

Ciri - dziecko starszej krwi, przybrana córka Geralta

Jakiś czas temu, gdy jeszcze była mowa o filmowej wersji Wiedźmina reżyserowaniej przez Bagińskiego, pojawiła się plotka, że w szarowłosą wiedźminkę zagra Anna Rust. Informację co prawda szybko zdementowano, ale wizerunek tej aktorki (której kompletnie nie znam) skutecznie zapisał się w mojej głowie jako Cirilla. No sami zobaczcie.

Cirilla

Triss Merigold - czarodziejka, dawna kochanka Geralta

Z Triss miałam problem, bo jakoś nikt mi tu nie pasował  - no, może z ewentualnym wskazaniem na Emmę Stone. Jednak kilka dni temu ktoś w dyskusji na fejsie rzucił nazwiskiem Amy Adams. Osobiście nie widziałam zbyt wielu filmów z udziałem tej aktorki (pamiętam ją jedynie z Her i American Hustle), ale zgodzę się, że wyglądem rzeczywiście odpowiada postaci z gry.

Triss Merigold

Jaskier - bard, przyjaciel Geralta

Kandydat na Jaskra powinen moim zdaniem  a) emanować chłopięcym urokiem, b) dobrze wyglądać w kapeluszach c) mieć szelmowski błysk w oku. Wszystkie wymienione kyteria spełnia Orlando Bloom, który na dodatek doskonale wypada w produkcjach fantasy.

Jaskier

Zoltan Chivay - krasnolud, przyjaciel Geralta

Spójrzcie na screen z gry, a potem na zdjęcie brodatego Brendana Gleesona. W sumie, nie mam nic więcej do dodania.

Zoltan Chivay

Shani - medyczka z uniwersytetu w Oxenfurcie

Prawie nikt nie typuje jej odtwórczyni, co nie jest dziwne, bo jednak nie należy do pierwszoplanowych postaci. Ale jako że lubię Shani i zawsze miałam swój typ, to nie przemilczę go - Emma Watson byłaby cudowna! Może sugerowałam się rolą uczynnej Hermiony, a może bardziej zdjęciem Emmy w krótkiej fryzurze, które kiedyś znalazłam.

Shani

Jestem bardzo ciekawa, czy istnieje cień szansy na trafność w którymkolwiek z przypadków. Równie ciekawa jestem Twoich typów!

Spłodziła: Baba druga