Mistr i Małgorzata Teatr Capitol Wrocław
Rozrywnik

Mistrz i Małgorzata we wrocławskm Capitolu

Czekałam na ten spektakl kilka miesięcy. Za każdym razem jak orientowałam się, że jest nowy repertuar i próbowałam kupić bilet na dowolny termin, nie było cienia szansy. Ludzie, jak to możliwe, że godzinę po opublikowaniu repertuaru nie ma już biletów!!! Udało się się w końcu, psim swędem. Dostałam dwa ostatnie bilety, w ostatnim rzędzie. No wiesz takie dwa miejsca na boku, w których z reguły przysiadają osoby obsługujące widownię. Nieważne, ważne że się udało i do tego okazało się, że to bardzo przyzwoite miejsca. Nie dość, że nikt nie zasłania, to jeszcze można ukradkiem wyrwać się do toalety (a to dłuuuuuugi spektakl) nikomu nie przeszkadzając. Następnym razem na nie zapoluje.

Ale do rzeczy.
Na nową scenę wrocławskiego Capitolu warto było poczekać. Mało teatrów ma takie możliwości techniczne. Dzięki nim na scenie oglądamy Małgorzatę swobodnie latająca na miotle, przesuwający się tramwaj, czy wysuwające się żywe posągi (asysta Piłata). Spektakl dobry, wiernie oddający fabułę powieści, zgrabnie pokazana wielowątkowość, widowiskowe efekty, ale ...
Ale właściwie nie wiem co. Trochę za długa pierwsza część, trochę za dużo chaosu na scenie w kilku momentach. Moje wyobrażenia po kilku miesiącach oczekiwania sprawiły, że nie wyszłam tak zachwycona jak się spodziewałam być. Owszem warto zobaczyć, bez dwóch zdań, jednak są spektakle w repertuarze Capitolu, które bym bardziej poleciła.

Mistrz i Małgorzata Teatr Capitol

Dlaczego zatem warto się wybrać?
* Dialog, który prowadzi Jeszua z Piłatem (w tej roli Imiela) jest bardzo realistyczny, do tego ta scenografia – nie zdradzę, sama zobacz.
* Epizod w teatrze Variétés – doskonały.
* Bal Stu Króli u Wolanda widowiskowy – zdecydowanie najlepszy z całego spektaklu.
* Behemot – boski ;)

Konrad Imiela w roli Piłata

W tym sezonie oczywiście już nie ma biletów. Wybierz się zatem w przyszłym, przygotuj się na 193 minuty zabawy i sama oceń. Jeśli tak jak ja jesteś wielbicielką Mistrza i Małgorzaty, to powinnaś znaleźć w tym spektaklu coś dla siebie. Jak chcesz zabrać ze sobą faceta, to na pewno spodoba mu się kreacja Helli. Jeśli już byłaś, to koniecznie podziel się wrażeniami.

Spłodziła: Baba jedna