Gra planszowa Kolejka
Rozrywnik

Kolejka - wciągająca podróż w czasie. Babskie gierki, cz. 5

Dla jednych będzie to podróż sentymentalna, dla drugich – ciekawostka z przeszłości, dla jeszcze innych przebłysk wspomnień z dzieciństwa. Wszyscy wymienieni z dużym prawdopodobieństwem będą się równie dobrze bawić.

„Kolejka” jest planszówką wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej i można nazwać ją symulatorem życia codziennego w Polsce u schyłku PRL. Każdy z graczy dysponuje pionkami – pięcioosobową „rodziną”, którą wysyła na zakupy, ustawiając pionki w kolejkach. Jak można się domyślić, kolejki długie, a towaru niewiele.

kolejka samochody dostawcze


Teraz cel jest jeden - trzeba sprawnie poprowadzić przepychanki kolejkowe, wyjść z tej wojny cało i z towarem pod pachą. Nie jest łatwo, bo przeciwnicy przeszkadzają, jak mogą, a widmo remanentu wisi nad każdym sklepem. Zawsze jednak można pożyczyć dziecko od sąsiadki, krzyczeć „Pan tu nie stał!”i dowiedzieć się po znajomościach co rzucą i kiedy. Trzeba być zaradnym i mieć trochę szczęścia. Wygra ten, kto najszybciej zgromadzi wszystkie potrzebne artykuły z listy zakupów. Tym samym będzie mógł w spokoju zorganizować urlop na działce, wyprawić pierwszą komunię albo wysłać dzieci na kolonie...

kolejka sklep spożywczy
kolejka sklep odzieżowy
gra kolejka remanent


Gra zachwyca dbałością o szczegóły i jakością wykonania. Solidne tekturowe plansze, grafika nawiązująca do designu sprzed 30 lat i świetne teksty na kartach – to wszystko tworzy bardzo spójne wydanie.

Kolejka sprawdzi się zarówno podczas imprezy ze znajomymi, jak i grożących nudą świątecznych spotkań rodzinnych. Zasad co prawda jest trochę, ale można szybko i skutecznie przyswoić je w trakcie rozgrywki. Jeśli miałabym polecić grę rodzinną, która może się podobać bez względu na różnice pokoleń, to z pewnością postawiłabym na Kolejkę. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, na pewno warto zajrzeć tutaj.

gra kolejka plansza

gra kolejka pudełko

Na pewno pomyślałaś teraz o czymś, czego jeszcze w naszym cyklu nie ma. Podziel się!

Spłodziła: Baba druga