Dixit gra planszowa
Rozrywnik

Dixit, puść wodze fantazji - Babskie gierki, cz. 4

Kreatywne wyzwania, baśniowe klimaty i zgadywanki - jeśli lubisz, nie możesz nie zagrać.

Dixit jest grą genialną w swej prostocie, niezwykle przyjemną i całkowicie pochłaniającą. Wszystko zależy od skojarzeń Twoich i współgraczy - to, jak bardzo się różnią odkrywacie w każdej nowej rundzie. Będziecie zaskoczeni, jak daleko sięga Wasza wyobraźnia!

Dixit pudełkoO co chodzi?

Jesteś narratorem opowieści. Wśród otrzymanych kart wybierasz jedną i wypowiadasz zdanie, cytat, maksymę, powiedzenie, tytuł filmu czy książki - coś, co Ci się z nią kojarzy. Pozostali gracze wśród swoich kart wybierają tę, która najbardziej ich zadaniem odpowiada wypowiedzianemu przez Ciebie zdaniu. Wybrane karty, łącznie z Twoją zostają przetasowane i rozłożone na stole obrazkiem do góry. Teraz odbywa się niejawne głosowanie - każdy, poza narratorem za pomocą żetonów z cyferkami głosuje na kartę, którą, jego zdaniem, narrator miał na myśli. Po oddaniu głosów żetony trzeba odsłonić i położyć przy odpowiednich kartach.

Czas na ujawnienie Twojej tajemniczej karty! Wszyscy odgadli którą wskazałaś? Słabo, zostajesz bez punktów, dostają je tylko Twoi współgracze. Nikt nie odgadł? Za bardzo popłynęłaś i w tym przypadku też nic nie dostaniesz. Odgadli tylko niektórzy? O to chodziło! Łapiesz pukty Ty i Ci, którzy poszli za Twoim tokiem myślenia. Bonusy zgarniają też osoby poza narratorem, na których karty oddano głosy. Na planszy kolorowe króliki przeskakują o odpowiednią ilość pól. Koniec rundy, kolejna osoba zostaje narratorem i zaczynacie od początku...

Dixit karty
Dixit plansza
Dixit karty i pudełko
Dixit karty do gry


Gra jest przepięknie wydana, jak do tej pory nie widziałam ładniejszej planszówki. W pudełku, które  jest jednocześnie soczyście barwną planszą znajdziesz 84 duże karty z bardzo niejednoznacznymi obrazkami - można pokusić się o porównanie do mocno pojechanych snów. W tych kartach tkwi cała siła gry, bo do każdej z nich jesteś w stanie wymyślić całe multum historii. Nie możesz pójść na łatwiznę, ale i nie możesz rozumować zbyt abstrakcyjnie. Gdy już złapiesz ten odpowiedni poziom, przepadniesz na całą noc.
 
Graliście? Jakie wrażenia? A może znacie coś równie wciągającego?

Jeśli chcesz kupić Dixit, najpierw zerknij tutaj - warto!

Spłodziła: Baba druga