Arkadiusz Zięba Zdziebko
Rozrywnik

Co robić z dzieckiem w Warszawie

W wyniku zachcianki pierworodnego spędziłam ferie w Warszawie. Może się to większości wydać dość osobliwym pomysłem, jednak zachcianka, to zachcianka. Na szczęście Warszawę w miarę ogarniam i nieskromnie przyznam, że nawet udało nam się spędzić bardzo sympatyczne kilka dni.

 

Skoro spędziłam tydzień korzystając z rozrywek, raczej mało dostosowanych dla mojego pokolenia, to postanowiłam podzielić się udanymi pomysłami. Te mniej udane raczej sobie podaruję, bo jednak mamy zasadę na blogu, której staramy się trzymać, że piszemy tylko o tym, co warto polecić. Jak czegoś nie warto polecać, to i też nie warto o tym pisać. Jeśli zatem posiadasz na stanie potomstwo w wieku szkolnym, jesteś w Warszawy, lub się do niej wybierasz w najbliższym czasie, to rzuć okiem.

 

1. PUNKT OBOWIĄZKOWY – PEWNIE NIKOGO NIE ZASKOCZY
Jak się pewnie spodziewałaś pierwszym obowiązkowym punktem jest Centrum Nauki Kopernik. Do niedawna oblegane przez dzikie tłumy, teraz można bez problemu dostać się w tygodniu, lub stojąc w zaledwie godzinnej kolejce w weekend. Jeśli nie chce Ci się stać, to po prostu kup bilet przez internet i to rozwiąże sprawę. Jeśli idziesz z chłopcem, to zarezerwuj sobie cały dzień, jeśli idziesz z dziewczynką, to nie mam pojęcia, bo nie posiadam. Gwarantuję, że sama też będziesz się doskonale bawić.

Zanim jednak wejdziesz do środka posłuchaj tajemniczych szeptaczy, sprawdź, czy zwierciadło paraboliczne działa i poskacz na niecodziennym instrumencie.

szeptacze
zwierciadło paraboliczne

Wewnątrz czeka Cię przygoda, którą sama musisz zaprojektować. Trudno przewidzieć co Cię zatrzyma na dłużej, a co ominiesz nawet nie zauważywszy. Koniecznie zobacz spektakl, który zagrają dla Ciebie roboty i weź udział w wielkim widowisku Teatru Napięć. Przy okazji unieś sama siebie, zasiądź w niecodziennej orkiestrze i zobacz jakie będą etapy rozkładu Twojego ciała. Po prostu zabierz dzieciaka (lub nie) i baw się dobrze przez cały dzień.

Warszawa dla dzieci
mózg
unieś sam siebie
Centrum Nauki Kopernik Warszawa
Centrum Nauki Kopernik

 

2. JAK JUŻ DOTARŁAŚ DO CNK – TO PLANETARIUM DRUGIE W KOLEJCE
Rozłóż wygodnie fotel – tak na wpół leżąco. Spójrz w górę i wokół siebie. Na ogromnej kopule zobaczysz rozgwieżdżone niebo, jakiego do tej pory prawdopodobnie nie miałaś okazji oglądać. Szkoda, że to tylko projekcja – ale jak widowiskowa ...

Niebo kopernika
planetarium

 

3. NIEWIDZIALNA WYSTAWA – WYSTAWA, KTÓREJ NIE ZOBACZYSZ
To zadziwiające jak niewiele osób wie o jej istnieniu. To niewątpliwie punkt obowiązkowy zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Byłam tam drugi raz i po raz kolejny mnie zachwyciła, skłoniła do refleksji i mnie i pierworodnego. Tutaj poczytasz moje wrażenia.

Niewidzialna Wystawa

4. MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Miejsce, które również jest punktem obowiązkowym. Tam należy zarezerwować około trzech godzin, plus ze dwie na ochłonięcie, najlepiej w jakimś spokojnym, klimatycznym miejscu. Tutaj zapraszam na pełną fotorelację.

Muzeum Powstania Warszawskiego

5. STUDIO BUFFO – ESTRADOWA ROZRYWKA
Jeśli masz dziecko w wieku 10+ na pewno będzie zachwycone wizytą w Buffo. Doskonała muzyka i taniec, dużo się dzieje na scenie, coś nagle zlatuje z sufitu. My tym razem trafiliśmy na Hity Buffo i Wieczór Rosyjski 2 (trololo – niekwestionowany hit wieczoru). Tutaj możesz poczytać o innych ich spektaklach.

Wieczór Bałkański

Oczywiście jest tysiące innych rzeczy, które warto zobaczyć, oldschoolowe Muzeum Techniki w Pałacu Kultury, Fotoplastikon, spacer po starym mieście itd.
Na koniec jeszcze perełka – niestety dostępna tylko do 15 marca :(

 

6. MAGICZNY LABIRYNT ŚWIATŁA
Wilanów, późny wieczór i kupa ludzi z dzieciakami – to Labirynt Światła. Wchodzisz do tajemniczego labiryntu, rodem z Alicji w Krainie Czarów. Co tu będę wypisywała – zobacz sama ...

klucz Labirynt Światła
Labirynt Światła Wilanów
królik Labirynt Światła
kapelusz Labirynt Światła
karty Labirynt Światła
zegar Labirynt Światła
filiżanka Labirynt Światła

Post się robi już przydługawy, zatem mam prośbę - uzupełnij moją listę. Może pisałaś, albo czytałaś o ciekawym miejscu w Warszawie do zobaczenia z dzieckiem, to podlinkuj w komentarzu.

Spłodziła: Baba jedna