sex shop
Codziennik

Sprzedawca w sklepie dla dorosłych... short #7

Idealny sprzedawca, to osoba dobrze przeszkolona, doskonale znająca asortyment, standardy obsługi klienta oraz mająca bliżej niedookreślony dobry wizerunek. To wydaje się wszystkim oczywiste. I o ile początkowy zespół cech wydaje się łatwy do sprawdzenia, o tyle ten wizerunek jest sprawą wielce dyskusyjną. Oczywiście, nie mam wątpliwości jak powinna wyglądać konsultantka w sklepie z kosmetykami, ale problem pojawia się na przykład w przypadku sklepów typu sex shop. Taką zagwozdkę miałam ostatnio zwiedzając kilka przybytków.

1 typ – młody przystojny mężczyzna. Wchodzisz, chcesz o coś zapytać, a tu „za ladą” siedzi ciacho. Niby przecież normalne, pracuje w takim sklepie to wie, że nie przyszłam tu po chleb i mleko. Niemniej jednak jakoś tak lekko niezręcznie zacząć rozmowę. Potem to już jakoś idzie…

2 typ – wytapetowana panna piłująca paznokcie. Nie wiadomo czy w ogóle można do niej podejść. Spogląda ze zniechęceniem, jakieś tam dzień dobry pod nosem burknie. Łazi za Tobą i zagląda co „macasz”. Po dłuższej chwili niezręcznej ciszy.

- Mogę w czymś pomóc?

- Nie

3 typ – miła wszystkowiedząca okularnica. Bez problemu pytam, nie mam żadnych oporów. Ale schody się zaczynają potem.

- Tylko to i na nic innego proszę nie zwracać uwagi.

Nieważne, że gadżecik kosztuje wszystkie pieniądze, a to ma być tylko niezobowiązujący upominek. Nieważne, że tłumaczę, że to nie o to chodzi i nie jest mi do szczęścia potrzebny „mercedes”. Kapituluję, wychodzę.

4 typ – wydekoltowana, z czerwonymi ust koralami, pani koło siedemdziesiątki. To jest strzał w dziesiątkę! Złamanego grosza za tę osobę bym nie dała. Najlepiej wyjść od razu i nie wracać. Ale może jednak zagaić? Czego się człowiek może dowiedzieć w 15 minut. Ile historii wysłuchać. Mistrzyni skracania dystansu, mistrzyni sprzedaży i mistrzyni słowa.

Reasumując – jeśli masz ochotę odwiedzić przybytek rozpusty i dokonać lubieżnych zakupów – szukaj typu 4, nie będziesz zawiedziona. Chyba, że trafiłaś na jeszcze inny typ i chcesz się podzielić, to dawaj śmiało :)

Spłodziła: Baba jedna