Sleep as Android
Codziennik

Śpij z Androidem

Zdecydowanie nie jestem typem skowronka. Często siedzę do późna nie wiadomo po co, a rano przeklinam swoją głupotę. Problem się zminimalizował, gdy jakiś miesiąc temu odkryłam aplikację Sleep as Android.

To taki bardziej zaawansowany budzik na smartfona. Co robi takiego wyjątkowego? Ano wybudza Cię wtedy, gdy jesteś w fazie najlżejszego snu – co za tym idzie, wstawanie nie jest takie straszne.  Oczywiście robi to w określonym przedziale czasowym: przed snem ustalasz, kiedy najpóźniej chcesz wstać - powiedzmy o 7.00 - i zaznaczasz np. półgodzinną tolerancję. Aplikacja zbudzi Cię między godziną 6.30 a 7.00.

A w jaki sposób to działa? Dzięki wykorzystaniu akcelerometru i mikrofonu aplikacja odbiera wszystkie ruchy i odgłosy wnioskując, w jakiej fazie snu jesteś. Przed snem oczywiście telefon musisz położyć obok siebie na materacu. Polecam też podłączenie ładowarki, niestety w trakcie działania programu bardzo szybko wyczerpuje się bateria.

Po przebudzeniu możesz obejrzeć piękny wykres :)

Aplikacja wyposażona jest dodatkowo w inne, ciekawe funkcje. Możemy  wybrać dźwięk, który nas obudzi  (do wyboru mamy sporo odgłosów natury, od śpiewu ptaków do burzy wiosennej), ustawić zadanie do wykonania (weryfikacja, czy aby na pewno się obudziłaś ;) ), a nawet nagrać chrapanie i mówienie przez sen! Warto też skorzystać z możliwości ustawienia swojego idealnego czasu snu – dzięki temu aplikacja w odpowiednim momencie obwieści Ci, że czas do łóżka.

Zachęcam do wypróbowania wszystkich mających problem ze wstawaniem – poranki mogą okazać się całkiem znośne :) Dwutygodniowe demo możecie pobrać za darmo, a odblokowanie pełnej wersji kosztuje 6,99 zł – obie opcje znajdziecie tutaj.

Spłodziła: Baba druga