Codziennik

Share Week - blogowe polecenia Baby Drugiej!

Takie tradycje to ja lubię! Niniejszym, śladem Baby Jednej dorzucam swoje 3 grosze do Share Weeka - inicjatywy Andrzeja z bloga jestkultura.pl, polegającej na polecaniu wartościowych blogów.

Rzecz jasna, przez to że jestem druga, część moich typów została podstępnie podkradziona, ale niech tam. Blogów dostatek i to coraz lepszych. W moim zestawieniu znajdziecie aż 3 tworzone przez emigrantki.
 
Jeśli choć trochę śledzisz kosmetyczne vlogi, na pewno co najmniej raz ją widziałaś - Polka mieszkająca w Nowym Jorku, z zawodu kosmetyczka. O czym by nie opowiadała, zawsze oglądam z przyjemnością. Chodzący przykład klasy i zdrowego minimalizmu. I na dodatek ma fantastycznego kota, notorycznie obstawiającego drugi plan filmików. Polecam zarówno jej kanał na youtube, jak i bloga, gdzie pisze głównie o swoim codziennym życiu w NY.
 
Podczas przeglądania tego bloga zazwyczaj wydobywam z siebie mało inteligentne zawołania typu "oooo uroczeeee!!". Absolutnie nie jestem w stanie się powstrzymać! Rysiek i Marchewka to już internetowi futrzaści celebryci, a ich piękne zdjęcia można oglądać bez końca. Na dodatek autorka niezwykle zgrabnie opisuje codzienne wariacje pary rudzielców. Polecam czy jesteś kociarą czy też nie, a jeśli nie przejdziesz na kocią stronę mocy, to może chociaż na rudą. Zerknij na post o kocich anonsach internetowych.
 
Kolejny vlog z emigracją w tle, tym razem o Singapurze. Niektórzy twierdzą, że autorka jest infantylna, inni że urocza - ja cenię ją przede wszystkim za istną kopalnię wiedzy którą stworzyła. Azjatycka kultura, styl życia, ciekawostki urodowe - to wszystko znajdziesz na kanale, jak i blogu. Polecam przede wszystkim serię 100 azjatyckich sekretów młodości (kawał naprawdę dobrej roboty!). 
 
Jedno z moich ostatnich odkryć - blog stewardesy pracującej w Katarskich liniach lotniczych. W sposób szczery i bezpretensjonalny opowiada o plusach i minusach swojego  zawodu, dalekich podróżach i codziennych przemyśleniach. Teksty są długie, ale czyta się bardzo przyjemnie. Na początek warto zobaczyć post o tym, jak zaczęła się jej przygoda w przestworzach, znajdziesz go tutaj.
 
Zwierza poleciła pewnie ze setka osób podczas Share Weeka, ale i ja to zrobię. Przyznam, że nie zawsze jestem w stanie przeczytać kilometrowe wywody autorki, ale gdzie jeśli nie u niej znajdę świeżutke gify Sherlockowe, relacje z wydarzeń z filmowej branżuni i recenzje rozmaitych produkcji? Nigdzie nie muszę szukać, wszystko jest u Zwierza. Cholernie zazdroszę weny. Koniecznie przeczytajcie jej cudowną relację oscarową
 
To tyle ode mnie - choć oczywiście znalazłoby się znacznie więcej. Dla przypomnienia, tutaj znajdziesz typy Baby Jednej. 
Spłodziła: Baba druga