Codziennik

Przesłodkie koteczki czekają na Ciebie

Jedenaście przesłodkich kotków czeka na Ciebie. Jeśli nie masz na stanie kota lub akurat chcesz powiększyć swoje stado, to wierz mi, że to niepowtarzalna okazja. Dom bez kota jest pusty, zimny i nieprzyjemny. A teraz do sedna.

Dwie wolno żyjące kotki (niestety niewysterylizowane) okociły się w okolicy mojego domu. Jedna nawet dwa razy. Tym sposobem mamy trzy mioty kotków. Niestety nie wszystkim to się spodobało i ktoś życzliwy postanowił zainterweniować. Interwencja polegała na otruciu obu dorosłych kocic.

Mój pierwszy mąż odkrył wczoraj, że kotów jest jedenaście i znalazł jedną martwą kotkę. Sąsiadka znalazła drugą. Kociaki przeżyły dzięki niej, ponieważ je regularnie dokarmia. Koty mieszkają w pomieszczeniu gospodarczym i na razie sobie jakoś radzą. Niestety idzie zima i konieczna jest szybka interwencja. Tym bardziej, że koty w sąsiedztwie,  delikatnie mówiąc, nie są przez wszystkich mile widziane ...

Skontaktowałam się już w fundacją, która pomoże nam szukać domów dla kocich dzieciaczków. Jeśli chciałabyś pomóc przetrwać zimę ( i wiele kolejnych zim) któremuś z kociąt, to koniecznie daj znać. Może ktoś z rodziny lub znajomych chciałby powiększyć rodzinę o małego, puchatego słodziaka, to bardzo, bardzo proszę o kontakt na e-mail babajedna@dlabab.com. Każda pomoc, każdy pomysł jak można pomóc kociakom mile widziany, naprawdę liczę na Was.

Najmłodsze koteczki mogą mieć między 4 a 6 tygodni. I to one najbardziej potrzebują domu. Dzięki stałemu kontaktowi z człowiekiem są oswojone. Lgną do każdego, głośno mruczą i łaszą się. Miauczą i domagają się pieszczot.

koteczka
koteczka do wzięcia

Pierwsza czarno biała i na moje oko koteczka. Na pierwszym zdjęciu na rękach pierworodnego, zatem może się wydawać, że jest większa, niż w rzeczywistości. Mrucząca, przytulaśna.

kocurek

Kocurek brudasek jest w szaro - bure łatki na bialytm tle. Przy mojej ręce można się łatwiej zorientować jaki jest malutki.

kotka
kotka

Trzy kolejne biało - czarne koteczki dziewczynki (najprawdopodobniej). Ta w prawym górnym rogu ma wyjątkowy PR. Znajdowana jest często na wycieraczkach i w pozostawionych na klatce butach. Wpuszczona do domu ładuje się łóżko i idzie spać.

Biały kotek dzikusek z szarym ogonkiem. Sam pozostał z miotu - może mieć dwa - trzy miesiące. Jest trochę większy od maluszków i raczej trzyma się z daleka. Nie mam pojęcia jaką ma płeć, bo nie udało mi się go złapać a zależało mi jak najszybciej sfotografować wszystkie kotki i puścić informację w świat.

dzikusek

Kolejne koty są znacznie starsze, mogą mieć około sześciu miesięcy. W gromadce są zarówno koteczki i kocurki. Dwa bardziej oswojone, szczególnie jeden odwiedzający regularnie trzy domy (na zdjęciu w pościeli pierworodnego). Tu jest podobnie trzy są czarno - białe, dwa białe w szaro - bure łatki.

gromadka
kot

Jeśli Cię zainteresował któryś kociak i masz jakieś pytania, to śmiało pisz odpowiem na wszystkie. Kotki są przy samej granicy Wrocławia, od strony południowej. Możemy dowieźć w dowolne miejsce we Wrocławiu. Jak dalej, to możemy wspólnie się zastanowić jak to zrobić. Bardzo, bardzo proszę udostepnijcie tą informację gdzie tylko możecie. Jest nas dużo i razem na pewno damy radę znaleźć domy dla kociaków.

Spłodziła: Baba jedna