Koty
Codziennik

O przydatności kota słów kilka

To, że kot się przydaje jest oczywiste. Jeśli masz co do tego wątpliwości, to odpuść sobie czytanie tego posta :) Do czego kot się przydaje pewnie każdy użytkownik kota wie, ale co tam - zawsze mogę się trochę powymądrzać.

Idą chłody, idą, idą coraz większe. Zatem warto kota do dom przytargać i cieszyć się z nowego przybytku przez długie lata. Niestety koty są jak chipsy i z reguły na jednym się nie kończy. U mnie na razie skończyło się na dwóch i aż strach pomyśleć co będzie dalej ...

Do czego przyda Ci się kot?

* Do rozgrzania wszystkich możliwych miejsc, na których chcesz posiedzieć. Jeśli masz ochotę gdzieś usiąść to wiedz, że Twój kot już tam siedzi i tak łatwo nie da się usunąć. Jeśli uda Ci się wygrać, to miejsce masz wygrzane (w pakiecie często też uroczo udekorowane sierścią).

* Do pobudzenia motywacji w zakresie domowych porządków. W tych sprawach mam bardzo zawyżone wymagania motywacyjne. Kot wynurzający się spod łóżka ze zwisającym łańcuchem kurzu działa na wyobraźnię, a nawet czasem może zmotywować do posprzątania.

* Do poprawienia humoru. Nic tak nie poprawia humoru, jak poczochranie futrzaka.

* Do ciągłego udoskonalania. Tutaj nie będę się silić na opis, bo ktoś już to zrobił za mnie, posłużę się zatem cytatem z opowiadania Hamiltona. "Głaskanie wyzwala pasję doskonałości. Skoro już ktoś kota głaszcze, to chce go głaskać lepiej, ale to mu nie wystarcza: chce głaskać jeszcze lepiej. Pragnienie doskonałości jest nieskończone, zawsze można wyobrazić sobie pułap wyższy. Siły kota nieograniczone nie są".

* Do odrobiny aktywności fizycznej. Co innego może tak skutecznie zmotywować kobietę do ruszenia tyłka z kanapy, jak nie kot ostrzący pazurki na jej nowej, wymarzonej torebce (lub co gorsza pożyczonej).

* Do nie rozrzucania niepotrzebnych rzeczy po domu. Każdy użytkownik kota doskonale wie o co chodzi.

* Do rozpakowania walizki. Spróbuj wrócić z podróży, otworzyć walizkę i jej nie rozpakować. Szczegolnie jeśli masz w niej czarne ciuchy. Kot zawsze będzie uwielbiał wnętrze Twojej walizki.

* Do zmotywowania Cię do powrotu do domu. Nawet jeśli wracasz do domu w środku nocy, nawet jeśli nie jesteś calkiem trzeźwa, nawet kiedy w ogóle nie jesteś trzeźwa - kot zawsze Cię czule powita. O każdej porze dnia i nocy!

* A w zasadzie do wszystkiego...

A Tobie do czego kot się przydaje? Jeśli nie masz kota, to ... w zasadzie jak możesz żyć bez kota ?!

Spłodziła: Baba jedna