łóżko
Codziennik

Nie chce mi się

Na pewno dobrze znasz ten stan. Masz wolny czas, nie mów, że to nieprawda. Każdy ma wolny czas. Jedni go mają więcej, drudzy mniej, ale każdy go ma. Nie rozbudowując didaskaliów – każdy ma wolny czas. Możesz wtedy zrobić wszystko, o czym wcześniej marzyłaś. Siedząc w pracy myślisz sobie, że chętnie byś się położyła na łące i poczytała. A może o tym, że nadrobiłabyś zaległości filmowe. Albo coś tam innego. Przychodzi ten utęskniony wolny czas, a Ty leżysz i nic Ci się nie chce! Co więcej leżysz i sobie dalej myślisz co byś mogła ciekawego zrobić. Nic nie robisz ale pojawia Ci się poczucie winy i wszechogarniająca świadomość straconych chwil. Minuta po minucie, godzina po godzinie, cały dzień. Masz tak czasem? Ja mam ...

1. Weź się ogarnij!
Przeciągnij się. Rób to długo i skutecznie. Poczuj każdy mięsień. Powoli spuść jedną nogę z łóżka, potem dołącz drugą. OK – nie będziesz leżała z nogami na podłodze. Podnieś się, nie za szybko bo Ci się w głowie zakręci. Uśmiechnij się, nawet na siłę. Ponoć nawet wymuszony grymas uśmiechu powoduje lepsze samopoczucie. Takie tam oszukańcze sygnały wysyłane do mózgu. Do nikogo przypadkiem nie dzwoń, bo znowu mimochodem się położysz. Ubierz się i wymaluj. Zrób sobie najlepszy i najstaranniejszy makijaż na świecie. Fryzura też obowiązkowa. No i co? Zostaniesz tak  z tym makijażem i nikt tego nie doceni? Teraz to już dalszej motywacji nie potrzeba ... Przynajmniej u mnie to działa.

2. Leż sobie i delektuj się tym!
Zapomnij poprzedni akapit. Zapal świece, albo uruchom kominek do aromaterapii. Rozwal się na łóżku, tak na całego. Najlepiej zamknij drzwi od sypialni i wyrzuć klucz przez okno. Przecież nie pozwolisz, żeby ktoś zakłócał Twój spokój! A teraz przestań myśleć, że coś musisz zrobić. Wcale nic nie musisz, wcale nie jesteś mniej atrakcyjna towarzysko tylko dlatego, że wolny czas spędzasz leżąc i nic nie robiąc. Delektuj się tym stanem. Pomyśl jaka jesteś szczęśliwa, że nie stoisz w deszczu na jakimś marnym przystanku w Puszczykowie Dolnym. Nikt od Ciebie nic nie chce. Jak to nic nikt nie chce? Załóż słuchawki i podzwoń sobie do wszystkich, którzy Ci przyjdą do głowy. Jak ktoś zapyta co robisz, to powiedz że LEŻYSZ!

Jeśli jednak okaże się, że przyjdzie Ci mimochodem myśl, że warto się podnieść, a masz zawyżone wymagania motywacyjne ... patrz punkt 1.

Ja tam lubię i jedno i drugie... A Ty?

Spłodziła: Baba jedna