Międzynarodowy Dzień Kota
Codziennik

Międzynarodowy Dzień Kota - poznajcie nasze kociaste!

Uznałyśmy, że dzisiejsze święto wszystkich kotów to doskonała okazja, by pochwalić się swoimi futrzastymi domownikami. Przedstawiamy Wam Kotę Szczęściarę i Kulkę Elżbietę od Baby Jednej oraz Lunę od Baby Drugiej :)

Kota Szczęściara – pierwsza córcia Baby Jednej. Obecnie ma cztery lata, porwana ze schroniska w wieku ośmiu miesięcy. Uwielbia oblizywać zdjęcia i obgryzać kolorowe gazety. Notorycznie  kradnie pierworodnemu gumki do mazania. Uwielbia aportować, chociaż nikomu do głowy nie wpadło, żeby jej tego uczyć. Jeśli nie chce nam się rzucać przyniesionych przez nią przedmiotów, uporczywie drapie, zagaduje i nie daje spokoju. Mruczy tylko przy powitaniu, nawet jak nie ma nas pięć minut. Największe poważanie ma u niej Pierwszy Mąż.

Kota Szczęściara
Kota z Kulką

Kulka Elżbieta – druga córcia Baby Jednej. Obecnie ma osiem miesięcy, przyniesiona z piwnicy, z jednym okiem, w wieku trzech tygodni. Teraz ma parę oczu i ostre pazury. Zdemolowała tapetę w pokoju pierworodnego, fotel, kilka książek – reszta była wcześniej zdemolowana przez Kotę. W zasadzie ze wszystkich domowników szanuje tylko Kotę, uznaje Pierworodnego, reszta to otwieracze do puszek. Lubi siedzieć w szafie i we wszystkich możliwych torebkach. Kocia dresiara, napada biedną, niczego nie spodziewającą się Kotę znienacka i niemiłosiernie ją dręczy.

Kulka Elżbieta

Kulka Elżbieta
Kulka Elżbieta

Luna - ten żółtooki szkodnik został przywieziony ze schroniska dwa lata temu. Nie było to łatwe, dała się schwytać dopiero za drugim razem. Zadomowiła się bardzo szybko i dała temu wyraz efektownie drapiąc fotel Męża Baby Drugiej - drapak sprowadzono więc w trybie ekspresowym. Pieszczoch, jakich mało, czochrania po brzuchu i za uchem nigdy nie odmówi. Pogromczyni laserów - za czerwonym światełkiem pobiegnie dosłownie wszędzie, przekonana, że w końcu i tak je dostanie w swoje łapy. Uwielbia siedzieć na przyokiennym punkcie obserwacyjnym (dwumetrowej lodówce), gapić się na podwórko i "szczekać" na psy.

Spłodziły: Baby