drink Turbulencja
Codziennik

Czerwcowe polecenia Baby Drugiej

Zdaję sobie sprawę, że już od paru dni mamy lipiec, ale przygotowałam dla Was przegląd ciekawostek czerwcowych i mam zamiar je zamieścić bez względu na kalendarz :) A nuż kogoś zainspirują. Zatem, poczerwcowo polecam...

... miejsce wrocławskie - o Turbulencji wspominałyśmy już kilka razy na naszym FB, szykuje się też notka mocno zachwalająca. Klub znajdziecie w piwnicach kamienicy na pl. Teatralnym 1, w środku natomiast czeka na Was ciekawe, industrialne wnętrze z wygodnymi, jasnymi kanapami i ...areoplanem nad barem. Gdy pogoda sprzyja, możecie posiedzieć na klimatycznym patio. Jeśli na drinka, to tylko tam - genialne kompozycje koktajlowe tamtejszego barmana są obezwładniające, zarówno w wersji alkoholowej, jak i bezprocentowej (patrz zdjęcie tytułowe).

turbulencja

turbulencja

... muzykę na lato - mój miesiąc wygrała płyta Dawida Podsiadło, o której wspominałam tutaj. A na lipiec mam już w tej chwili bardzo mocny typ, zobaczymy, czy ktoś go przeskoczy :)

... intrygujący film - Iluzja zrobiła na mnie największe wrażenie, mimo swojego nieszczęsnego zakończenia. Pisałam o niej chwilę temu.

...niezwyczajną książkę - po Wędrówkę dusz Newtona sięgnęłam pod wpływem rekomendacji Darka Chwiejczaka z Pałacu Zdunowo. Nadal nie wiem, czy w to wierzyć, ale jeśli tak jest, to wygląda na to, że nie mamy się czego obawiać :) Pomijając czy to prawda czy nie (gdy się o tym przekonamy niestety będzie za późno na dzielenie się tą informacją ;) ) - to naprawdę dobrze czytająca się pozycja i bardzo ciekawy eksperyment.

... miejsce wakacyjne - czerwiec tego roku jest po brzegi wypełniony naszym rejsem w Chorwacji, nic więc dziwnego, że najbardziej ujęło mnie miejsce właśnie z tym krajem związane :) A mam na myśli niezwykle urokliwy Prvic. Dwa małe porty, 0 samochodów (no dobra, jeden - wóz strażacki), spokojne, wyspiarskie życie Chorwatów i oczywiście przecudne widoki. O tym miejscu pewnie niebawem napiszę coś więcej, a tymczasem dwie fotki na potwierdzenie powyższych słów...

Prvic
Prvic

... doznanie kulinarne - mule z jachtu Bosforowego zdecydowanie uwiodły moje kubki smakowe. Nie-ziem-skie, tutaj macie przepis.

... zabawnego bloga - uśmiałam się ostatnio przeglądając Moja dziewczyna czyta blogi. Męski komentarz do spraw typowo babskich - warto zajrzeć na poprawę humoru.

To by było na tyle, czerwiec oficjalnie zamykam ;)

Spłodziła: Baba druga