przydatne aplikacje
Codziennik

5 przydatnych aplikacji mobilnych

Do codzienności ze smartfonem przywykłam tak bardzo, że gdybym go straciła, to... no jakoś żyłabym dalej, ale byłoby mi bardzo smutno z tego powodu.

Bo jednak trochę mojego życia się w nim kręci. Instagrama, Spotify czy Forsquare'a używam z przyzwyczajenia i nie ma sensu się nad nimi rozwodzić, ale są i takie aplikacje, które zwyczajnie ułatwiają mi parę spraw. Może któraś z nich przyda się i Tobie?

Pocket
Ta aplikacja od jakiegoś czasu robi furorę wśród blogerów i wcale się tej popularności nie dziwię. Jeśli czytasz dużo w sieci, pewnie często zdarza Ci się natrafić na ciekawy artykuł,  w który  nie masz czasu w tej chwili się zagłębić. Można zapisać link w zakładce, ale wtedy istnieje prawdopodobieństwo, że o nim zapomnisz. Właśnie do zapamiętywania „na później” służy Pocket. Możesz go zainstalować w przeglądarce na komputerze, tablecie i w smartfonie  - robisz synchronizację i masz dostęp do wszystkich zapisanych treści na dowolnym urządzeniu. Genialne w swej prostocie, na coś takiego czekałam (choć nawet o tym nie wiedziałam)! Przydaje się głównie podczas czekania na autobus lub w podróży.

pocket
pocket


Buslive.pl
A skoro o komunikacji miejskiej mowa, to teraz coś dla Wrocławian - oto aplikacja, dzięki której zaoszczędziłam wieeele czasu. Taka sytuacja: stoisz sobie na przystanku, już 10 minut po czasie a tramwaju czy autobusu ani widu ani tym bardziej słychu. Oczywiście przy tym spieszysz się jak cholera. Brzmi znajomo? Buslive pomaga właśnie przy takich, nieziemsko wręcz wkurzających, akcjach. Odpalasz apkę, gps namierza Twoją lokalizację, a Ty wybierasz numer autobusu i widzisz na mapie, czy jest gdzieś niedaleko, czy też można śmiało uznać go za zaginionego i szukać innych środków lokomocji. Gdy MPK zawiedzie na całej linii, dzięki aplikacji możesz znaleźć też najbliższe stacje z rowerem miejskim i postoje taksówek.

buslive
buslive


Any.do
Programik prosty jak konstrukcja młotka, a przy tym bardzo pożyteczny. Bywa, że miewasz taką kumulację spraw do załatwienia, że mimo najszczerszych chęci, najzwyczajniej w świecie, nie ogarniasz pamięcią? Kalendarza nie chce Ci się tachać ze sobą? Instaluj Any.do – posegreguje Twoje zadania w czasie, będzie Ci o nich przypominał w ciągu dnia i pochwali, gdy już wszystko pozałatwiasz. Do poszczególnych zadań możesz podpinać notatki – wygodnie w ten sposób tworzy się listy zakupów.

any.do
any.do


KWC wizaz.pl
No właśnie, zakupy. Z tego programiku korzystam, odkąd się pojawił, a z samego katalogu Kosmetyk Wszech Czasów, hmm... to ja kiedyś żyłam bez niego? To wyrocznia kosmetyczna naprawdę wielu bab! A odkąd istnieje aplikacja KWC na Androida i IOS, możesz sprawdzić recenzje produktu podczas  zakupów (wpisując nazwę lub skanując kod kreskowy) i w ten sposób uniknąć skutków skuszenia się na kolejną promocję. Szczerze mówiąc, uratowała mój portfel ładnych parę razy...

kwc
kwc


Soundhound
O sprytnym weryfikatorze muzycznym  już kiedyś pisałam – sprawdź tutaj. Doszłam jednak do wniosku, że warto o nim wspomnieć i przy tej okazji, a nuż ktoś jeszcze go nie zna i dzięki temu odnajdzie utwór, który spać mu nie daje.

To tyle, jeśli chodzi o użyteczność. Mam u siebie jeszcze kilka innych ciekawych programików, które z przydatnością mają niewiele wspólnego... ale to już temat na kolejny post! Tymczasem, podziel się swoimi mobilnymi ułatwiaczami życia!

Spłodziła: Baba druga