restauracja las
Cieleśnie

Zupa w Lesie, czy Las w Zupie ? - Smaczny Wrocław, cz. 19

Otwieramy las w mieście. To pierwszy taki lokal we Wrocławiu, łączący dwa klimaty, dwa style i dwa różne menu w jednym - tak napisali w zaproszeniu. Nie było innej opcji, poszłyśmy.

Jeśli znacie i lubicie knajpkę Zupa serwującą wiadome dania, z pewnością ucieszy Was nowina o powstaniu drugiego lokalu o tej samej nazwie, również w ścisłym centrum, ale z większymi możliwościami przestrzennymi. To jednak zaledwie początek... Otóż późnym popołudniem Zupa zamienia się w Las! Zmienia się wygląd i atmosfera miejsca. Tak, naprawdę to jest możliwe do zrobienia, choć wydaje się mało wiarygodnie. W lesie serwowane będą dary prosto z puszczy, głównie rewelacyjnie przygotowane mięsa, grzybowe wiariacje i przepyszny chleb pieczony na miejscu. Zresztą, sami zobaczcie, czym uraczyli nas w Lesie...

restauracja las
zupa wrocławBaba Druga: Z tutejszych dań zdecydowanie najbardziej urzekła mnie pieczeń z kaczki oraz policzki wołowe - nazwa może nieco odstraszająca, ale to delikatne mięso i smak... no boskość. W tym miejscu potrafią gotować. Na dodatek właściciele zapowiadają cotygodniową zmianę menu - choć nie wykluczają zakotwiczenia niektórych dań na stałe. Wyżej wspomnianym należą się brawa za kreatywność i za to, że poza stworzeniem kolejnego lokalu o tym samym profilu odważyli się zrobić o krok dalej i podejść do tematu niekonwencjonalnie.

faszerowana kaczka

Baba Jedna: Faszerowana kaczka, kaczką mnie urzekła. Smalec grzybowy, pieczywo przygotowane na miejscu, chrusty i chutney. Bez glutaminianu, bez sztucznych, nikomu niepotrzebnych dodatków. W menu znajdziemy zarówno mięsne, jak i wege kąski. Leśnie tam i aromatycznie. Lokal prowadzą mili i otwarci ludzie, którzy potrafią dobrze gotować.

kotlety z soczewicy
pasztet
pierogi zapiekane

Do siedemnastej dobrze znana Wrocławianom Zupa (teraz Zupa 2) zmienia image i zaprasza gości do lasu. Oryginalny pomysł, brakowało nam we Wro takich kreatywnych działań. Zatem zjedzcie zupę i idźcie do lasu ...

Spłodziły: Baby