drinki
Cieleśnie

Whiskey in the Jar - osobliwe drinki i przyjemne steki; Smaczny Wrocław cz.16

Nigdy nie zachwycałam się whiskey. Nie o to chodzi, że szału nie robi. Szału nie robi i w dodatku gębę wykręca. Ale to solo. Zdania bynajmniej nie zmieniłam i samej pić nie zamierzam, ale przekonałam się do porządnych drinków na bazie znienawidzonej w. Zapewne bym na taki osobliwy pomysł nie wpadła, gdyby nie zaproszenie na blogerskie spotkanie w Whiskey in the Jar.

Przestronne, ciekawie urządzone i na pierwszy rzut oka lekko snobistyczne wnętrze. Po chwili robi się tu bardzo przytulnie i miło ;) Jako, że odwiedziłam Whiskey w towarzystwie Baby Drugiej, każda z nas zwróciła uwagę na inne szczegóły. Ja widzę ten lokal tak ;) B.J.

whiskey in the jar wrocław
whiskey motocykl
ściana

B.D.: Mówią, że do picia whiskey trzeba dorosnąć, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby to była prawda. Dziwnym zbiegiem okoliczności, ja też za tym trunkiem nie przepadam -  czytaj: nigdy nie zdarzyło mi się jej zamówić, z colą mi nie podchodzi, a samodzielnie to już w ogóle nie do wypicia. Co innego tutaj...
Taką whiskey to ja mogę pić. Próbowaliśmy całe stado "jarów", ostatecznie mój typ to wersja z ogórkiem albo z imbirem. Zresztą, niemal wszystkie połączenia mi smakowały! Nie mówiąc już o tym, jak pięknie wyglądają. Tutejsi barmani znają się na rzeczy.

B.D. : Dają tu naprawdę dobrze zjeść i to dużo! Jeśli jesteś mięsożerna, to na pewno nie pożałujesz, a jak zabierzesz ze sobą swojego lubego, to prawdopodobnie będzie najszczęśliwszy. Tak poza mięsem, to uważam że frytki podają po prostu obłędne. Mogłabym je jeść same.

whiskey scena
whiskey sufit

B.D. : Co jeszcze? Rockowa muza, idealnie wpisująca się w amerykański klimat. Możecie też trafić na koncert na żywo - na głównej sali znajdziecie kameralną scenę.

barman
stado jarów
dużo drinków
hot
cherry
limonka cytryna
jary
owoce
jabłko cynamon
orange

Przeapetycznie podane drinki na bazie whiskey, to specjalność tego miejsca. Świeży ogórek, cynamon, pigwa, żelki i puree z kiwi, to tylko niektóre komponenty. Możesz w nich znaleźć również papryczkę chilli, kawę i całe mnóstwo owoców. Wyobraź sobie, że spróbowałam wszystkich i wyszłam na własnych nogach ;) No dobra spróbowałam wszystkich, a wypiłam trzy. Zdecydowanie najbardziej polecam ogórkowy i żelkowy. A warto dodać, że ich ceny są całkiem do przełknięcia i zaczynają się od 19 zł. B.J.

herbata mrożona
drink cynamonowy
drink ogórkowy
dink landrynkowy
drink z żelkami
drink truskawkowy
drink diabelski
drink kawowy

Dania podają spore i apetycznie wyglądające. Mnie szczególnie przypadły do gustu skrzydełka BBQ, na które wróciłam już kolejnego dnia. Dania raczej mięsne, duży wybór steków, baaaardzo dobrych steków. Zjesz tu również sałatki, bardzo ładnie podanego, smacznego tatara. I nie najtańsze, ale smaczne burgery.

stek
burger
stek t
brunchetta
szkrzydełka BBQ

Dziękujemy za zaproszenie, miłe spotkanie i te wszystkie pyszności, będziemy tam wracać ;)

Spłodziły: Baby