herbata marokańska z miętą
Cieleśnie

Touareg - herbata na upały

Piekło na ziemi rozpętało się na dobre, ale jeszcze możemy się uratować... Poczytaj o orzeźwiającym napoju prosto z Maroka!

Touareg to mieszanka zielonej herbaty Gunpowder i mięty. Ten narodowy napój Marokańczyków jest stałym elementem ich spotkań, a jego parzenie jest rytualną czynnością. Można go spotkać także w innych krajach arabskich. Zwyczajowo osoba częstowana tym specjałem absolutnie nie powinna odmawiać, tylko wychylić co najmniej trzy szklaneczki!

herbata tuoareg


Wbrew wszelkim zasadom dotyczącym parzenia zielonej herbaty, jej liście zalewa się wrzątkiem, a następnie napar, uwaga, słodzi się sporą ilością cukru. Powstały napój pije się na gorąco – co wydaje się kolejnym paradoksem, jednak wbrew pozorom faktycznie doskonale orzeźwia. Niemniej jednak, moim zdaniem, po wystudzeniu nadal jest smaczny.

Z tą herbatą po raz pierwszy spotkałam się na Wrocławskim Bazarze Smakoszy i po spróbowaniu, zachwycona kupiłam całe opakowanie mieszanki. Jedak równie dobrze można ją przygotować samodzielnie, łącząc zieloną herbatę typu Gunpowder i miętę marokańską (lub inną) w postaci świeżej lub suszonej.

Wg rytuału, liście powinno się parzyć w metalowym imbryczku, posłodzić i przelewać z dużej wysokości do małych szklaneczek, dzięki czemu powstanie herbaciana pianka. Nie posiadam ani metalowego imbryczka, ani też szklaneczek, ale z mojej ulubionej filiżanki smakuje świetnie...

herbata zielona z miętą marokańską


 

Spłodziła: Baba druga