pyszna sałatka
Cieleśnie

Pysznie, eko i sezonowo - Restauracja Zielona Smaczny Wrocław cz.20

Trzymiesięczna przerwa w pisaniu bloga to wielka pusta przestrzeń. Cóż zrobić czasem warto chwilę przeczekać a potem wrócić ze zdwojoną energią, zamiast pisać na siłę licząc, że nikt się nie połapie, że tekst jest baaaaaaaaardzo naciągany. Wracam zatem z nadzieją, że Ty też wrócisz nie zniechęcona naszym wcześniejszym lenistwem. Inicjuję powrót do internetów, Babo Druga apeluję do Ciebie - wracaj również :)

Na pierwszy ogień Restauracja Zielona, czyli kontynuujemy cykl "Smaczny Wrocław".

Umiejscowiona w "Zielonym Centrum" przy samym wyjeździe z Wrocławia w stronę Poznania, Restauracja Zielona to bardzo osobliwe miejsce. Stworzona z pasją i dbałością o każdy szczegół. Dlaczego osobliwe? Otóż dlatego, że każde danie jest tu przygotowywane indywidualnie i dostosowane do Twoich potrzeb. Znajdziesz tu zarówno dania bezglutenowe, bez cukru, bez mleka, mięsne, jak i wegańskie. Kucharze podczas przygotowywania potraw korzystają z sezonowych składników lokalnego pochodzenia. Nie uświadczysz tu glutaminianu sodu, bo stosowane przyprawy są ekologiczne. To miejsce SLOW FOOD z prawdziwego zdarzenia.

restauracja zielona wrocław

Znajdziesz tam sałatki, które mile połechcą podniebienie nawet najbardziej wymagającego smakosza. Na zdjęciu sałatka ze szparagami i kozim serem w miniaturowej wersji z bardzo oryginalnym sosem orzechowym. Wierz mi, że rzadko kiedy zaskakują mnie składniki sałatki, a tutaj naprawdę miła niespodzianka.
Naprawdę pyszna :)

sałatka sezonowa

Typowo sezonowe zupy, a skoro mamy sezon szparagowy, to i zupa ze szparagów :)

zupa krem ze szparagów

Na drugie danie możesz zamówić pierogi, ale takie "niezwyczajne, bo przygotowane z mąki orkiszowej z kozim serem. Możesz też wybrać pierogowy wariant z cielęciną i sosem szałwiowym na śmietanie. W menu znajdziesz również makarony, ryże na różne sposoby oraz dania z cielęciny, królika i ryb. Ja skosztowałam jesiotra - był to mój pierwszy, ale udany raz z tą rybą ...

wiosenny obiad
obiad ze szparagami

Po sytym posiłku czas na deser - tutaj zaczyna się prawdziwa poezja smaku. Budyń ryżowy z sosem truskawkowym, brzmi mało zachęcająco a smakuje naprawdę wyśmienicie, ale to tylko przedsmak. Prawdziwą królową deserów jest tu surowa tarta z daktyli, migdałów oraz mleczka kokosowego. Lekka, nieprzesłodzona a jednak słodka, rozpływająca się w ustach rozkosz. Takiego deseru ze świecą szukać, na ten deser będę wracała nie raz. No dobra raz już zdążyłam wrócić ...

surowa tarta

 

Spłodziła: Baba jedna