Pinola - kuchnia na widoku
Cieleśnie

Pinola - smaczne miejsce w Ferio Gaju

Nie przemawiają do mnie knajpki znajdujące się w galeriach handlowych. Nie ma tam z reguły klimatu, a kuchnia zwykle słaba. Taka tania masówka. Jednak czasem zdarza się, że w centrum handlowym otworzy gastronomię ktoś, kto wie jak to zrobić i na dodatek umie to zrobić ;) We wrocławskim Ferio Gaju (często tam jestem, bo pierworodny chodzi obok do szkoły) jakiś czas temu powstało takie miejsce. W lokalu po dawnej, zapsiałej pizzerii Da Grasso powstała Pinola Kuchnia na Widoku.

Wnętrze przyjemne, nieprzegadane - można poobserwować jak kucharze przygotowują dania – w końcu kuchnia na widoku. Jeśli siedzisz tyłem do sklepu, to nawet można zapomnieć, że jesteś w centrum handlowym. Na zewnątrz niespodzianka – duuuużo świeżych ziół. Ostatnio sporo eksperymentuję ze świeżymi ziółkami (o moich nabytkach możesz poczytać tutaj), zatem trudno się dziwić, że zachwyciły mnie zbiory Pinoli.

Pinola wnętrze
kuchnia włoska
świeże zioła

Jedzenie bardzo przyzwoite. Głównie kuchnia włoska, trochę typowo polskich specjałów też znajdziesz. Jako prawdziwa miłośniczka pizzy i włoskiej kuchni (bo przecież nie można nie lubić pizzy) zamawiam tu z reguły pizzę lub makaron. Szczególnie polecam ten zapiekany ze szpinakiem. Pizza, to oczywiście według gustu. Jako, że chodzę tu najczęściej z pierworodnym, to on ma pierwszeństwo wyboru i kończymy zwykle na "jakiejkolwiek, byle z salami". Warto dodać, że ceny mają bardzo zjadliwe i osobne menu dla dzieciaków.

makaron ze szpinakiem
pizza dla dzieci
pizza

No i tym się nie da nie zgodzić ...

cytata Salvador Dali
Spłodziła: Baba jedna