degustacja wina
Cieleśnie

O degustacji win w Wines & Olives, czyli piłam u Gerovassiliou

Nie owijając w bawełnę powiem Wam, że o winach wiem tyle, co o fizyce kwantowej, czyli, jak się pewnie domyślacie, w dyskusjach na jego temat raczej się nie wychylam. Ale oto niespodziewanie nadeszło zaproszenie z Wines & Olives na degustację.

A że picia wina nie unikam (wręcz przeciwnie, bardzo je lubię - zwłaszcza podczas chłodnych wieczorów) stwierdziłam, że grzechem byłoby nie pójść i nie zainteresować się tematem, zwłaszcza że to prawdziwie grecka restauracja jest (o, tutaj pisała o niej Baba Jedna). Tak więc, schowawszy swój nikły poziom kompetencji gdzieś z tyłu głowy (żeby za bardzo się nie naprzykrzał) na pełnym luzie spędziłam tam wtorkowy wieczór.
Co najważniejsze w tej całej imprezie, degustację prowadził Vangelis Gerovassiliou - guru winiarskiego świata, właściciel dwóch winnic greckich i jednej południowoafrykańskiej, który, (i tu uwaga!) wyodrębnił i rozpropagował starożytny szczep wina Malagusia, o którym Homer pisał w Iliadzie! Taka sytuacja!

vines & olives briefing prasowy
degustacja wina

Jak widzicie, swoją przygodę z degustacją rozpoczęłam w bardzo zacnym towarzystwie ;)
I to właśnie produkcji tego Pana wina piliśmy - dokładnie 6 gatunków. Jakie były? Nie będę tu wypisywać, jakie zaskakujące nuty i bukiety smakowe w nich odkryłam, bo skoro się przyznałam, że jestem żółtodziobem, to i tak mi nikt nie uwierzy.

W tej chwili przypomniała mi się historia opowiadana przez koleżankę, jak to pracowała w sklepie winiarskim i próbowano przyuczyć ją do profesji. Szło jej mniej niż średnio i nie było widać rychłej poprawy, więc zrezygnowany właściciel sklepu doradził jej w końcu: "Magda, mów, że czuć dębiną. Zawsze działa".(Pozdro Magda F. ;) )

wino białe degustacjawina greckie

Różnicę w podawanych kolejno winach jednak zdecydowanie wyczuwałam i mogłam wskazać dwa ulubione - co może być dla mnie jakimś kierunkiem w dalszym odkrywaniu smaków. Czy znasz się na winach, czy też nie, na pewno warto zwrócić uwagę na trunki z winiarni Domaine Gerovassiliou. W Wines & Olives zresztą słabych win nie uświadczysz - podawanych jest 100 gatunków, z czego 10 znajduje się na liście najlepszych win świata!

wino białe degustacja
oliwa grecka

wino
vines & olives

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w takiej rozrywce to masz odpowiedź - wystraczy, że lubisz wino.
 

Spłodziła: Baba druga