olej rzepakowy
Cieleśnie

Najlepszy olej rzepakowy

Utarło się, że jednym z najzdrowszych olei roślinnych jest oliwa z oliwek. Niektórym się wydaje, że tarzanie się w oliwie, nacieranie nią wszystkich członków ciała, oraz dolewanie jej do wszystkich możliwych potraw, jest tajemniczym sposobem na zachowanie zdrowia i urody na długie lata. Dajże spokój – polej oliwą pizzę, bo to smaczne. Dodaj jej czasem do pomidorów, ale nie przesadzaj. Oliwa to nie wszystko. Na rynku mamy taki wybór olejów, że nie warto się ograniczać. Dawno temu wspominałam, że odkryłam przypadkiem źródło najsmaczniejszego oleju rzepakowego, jaki do tej pory jadłam. To było ponad cztery lata temu. Żaden inny go do tej pory nie zdetronizował, co więcej, zaraziłam nim całkiem spore grono znajomych.

Ta przedziwna, lekko mętna, brązowawa ciecz, w koszmarnej butelce, z jeszcze brzydszą etykietą, jest przepysznym dodatkiem do wszystkiego. Może jednak nie do wszystkiego, do jajecznicy go nie leję i czekolady w nim nie maczam. Jednak zarówno sałatki, jak i mięsa zyskują dzięki niemu bardzo niespotykaną głębię smaku. Na dodatek olej rzepakowy jest jednym z najzdrowszych. Tak, to prawda. Ten nieszczęsny, zniesławiony za komuny olej, to naprawdę wartościowy składnik dań. 

Jakie ma właściwości

pole rzepaku
  • Wspiera proces odchudzania
  • Obniża ryzyko powstawania nowotworów
  • Wpływa na obniżenie cholesterolu i poprawę kondycji serca
  • Zapewnia zdrową kondycję skóry
  • Obniża ryzyko cukrzycy

Jeśli masz ochotę dowiedzieć się więcej o właściwościach oleju rzepakowego, to zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu w najnowszym wydaniu Slow Life Food&Garden. Jeśli chcesz poznać najsmaczniejszy olej rzepakowy na świecie, to koniecznie zajrzyj do Olejarni Świątecznej. Niefiltrowane cudo , o zapachu i smaku skórki od świeżego chleba, uzależnia, zatem uważaj. Mnie i całe grono moich znajomych, oraz znajomych ich znajomych, już uzależniło. Naprawdę nie potrafię się już bez niego obejść. 

Spłodziła: Baba jedna