piwo
Cieleśnie

Mężczyzno, piwo jest dla bab

Piwo postrzegane jest jako lekki, gaszący pragnienie napój. Szczególnie preferowane przez mężczyzn, którzy zwykle tłumaczą, że to nie alkohol. Trudno się dziwić, przecież to do nich kierowane są kampanie reklamowe browarów. Jednak spożywane w nadmiarze może być bardzo niebezpieczne, szczególnie dla panów.

Pomijając kwestię alkoholu, który jest w piwie obecny i co do tego nie ma wątpliwości, niepokojące właściwości, wpływające na funkcjonowanie męskiego organizmu ma chmiel.

WSZYSTKIEMU WINNE FITOESTROGENY ZAWARTE W CHMIELU

Chmielowe szyszki zawierają związek o podobnym działaniu do estrogenu, który jest żeńskim hormonem płciowym. Regularne picie piwa może zatem spowodować nieprawidłowości w gospodarce hormonalnej mężczyzny, zmniejszając produkcję testosteronu. Jakie mogą być konsekwencje? Na pewno nie wszystkie objawy pojawią się u każdego, jednak warto zwrócić uwagę jeśli któryś z nich zaobserwujemy.

Spadek ilości testosteronu w ciele mężczyzny powoduje:

- problemy z potencją,

- wyraźną utratę masy mięśniowej oraz przyrost tkanki tłuszczowej,

- zmniejszenie się owłosienia na ciele,

- ginestomastię, czyli rozrost piersi,

- powstawanie cellulitu, który przy prawidłowej gospodarce hormonalnej u mężczyzny nie występuje, bez względu na wagę,

- huśtawki nastrojów.

W wyniku spadku testosteronu męskie ciało nabiera kobiecych cech. Tkanka tłuszczowa odkłada się w nietypowych miejscach, zaokrągla się brzuch, uda i pośladki, mogą pojawić się piersi. Owłosienie na ciele i twarzy może się zacząć przerzedzać.

chmiel

WE WSZYSTKIM DOBRY UMIAR

Szklanka orzeźwiającego trunku, raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi. Piwo ma również prozdrowotne właściwości. Lekarze podkreślają, że w niewielkich ilościach nie powoduje przykrych konsekwencji, a może nawet wpłynąć korzystnie. Zawiera witaminę B1, która przyspiesza proces trawienia oraz ułatwia przyswajanie substancji odżywczych. Zapobiega infekcjom, wspierając układ immunologiczny oraz chroni przed powstawaniem kamieni nerkowych. Najzdrowsze są te niepasteryzowane i niefiltrowane, które mają właściwości podobne do probiotyków.

Naukowcy przestrzegają przed nadmiernym spożyciem piwa, szczególnie w przypadku mężczyzn. Nie należy jednak popadać w skrajności. Jeśli zachowamy umiar, nic złego się nie stanie, a nasz organizm może podziękować. 

Tagi: 
Spłodziła: Baba jedna