kostki lodu
Cieleśnie

Masaż lodem dobry na wszystko

Dobrze przeczytałaś, dziś chcę cię przekonać do masażu lodem. Dlaczego? A to dlatego, że to wyjątkowo skuteczna metoda w walce z cellulitem. Mało tego – przyspiesza regenerację mięśni, zmniejsza opuchliznę i jeszcze wiele dobrego czyni. Jakiś czas temu odkryłam magiczne urządzenie, przeznaczone do tego celu. Masaż lodem do tej pory był trochę uciążliwy, bo kostki mi się w rękach rozpuszczały i do tego ręce po jakimś czasie marzły. Z tym cudeńkiem trochę lepiej ;)

VIT ICE

vit ice

 

To taki gadżecik, który umożliwia samodzielne zamrożenie sporej porcji lodu – ma wygodny uchwyt, dzięki czemu masującemu nie zmarznie dłoń, a kostka nie roztopi się tak szybko. Jedno "mrożenie" starczy na pełny masaż. Jest poręczne i wygodne. Do tego posiada wygodny pojemnik, w którym mrozimy naszą kostkę, a w trakcie masażu możemy ją do niego odkładać, nie mocząc wszystkiego dookoła.

Dlaczego warto?

Obniżenie temperatury ciała poniżej strefy komfortu cieplnego powoduje silne reakcje ze strony organizmu. Skurcz naczyń krwionośnych skóry i tkanki podskórnej, przemieszcza krew do głębiej położonych tkanek, zwiększając przepływ krwi przez duże tętnice i żyły (najsilniejsze reakcje w obrębie kończyn górnych i dolnych). Po pewnym czasie skurcz naczyń ustępuje i ulegają one rozszerzeniu, co powoduje zwiększenie przepływu krwi i podwyższenie temperatury skóry. W kolejnej fazie następuje na powrót skurcz naczyń, po czym ponownie ulegają one rozszerzeniu. Takie zjawisko w fizykoterapii nazywane jest falami Lewisa. Kolejnym mechanizmem, zachodzącym pod wpływem zimna, jest drżenie, które polega na mimowolnych, drobnych skurczach mięśni przywłosowych (popularnie zjawisko nazywane jest gęsią skórką).

Masaż lodem korzystnie wpłynie na jędrność skóry, zmniejszy opuchliznę, zminimalizuje ryzyko powstania siniaków, uelastyczni naczynia krwionośne. Przede wszystkim pomoże w walce z cellulitem. Masz doświadczenia w masażu lodem? Chętnie poczytam twoje uwagi :)

Spłodziła: Baba jedna