Cieleśnie

Kawka w Kawalerce - Smaczny Wrocław cz.12

Trafiłam tu przypadkiem, czekając na odświeżenie pazurków. Uwielbiam taki klimat, zatem pewnie będę częstszym gościem. Kawalerka mieści się przy ul. Polaka 12, w pobliżu pl.Grunwaldzkiego – niby blisko, a zarazem daleko od zgiełku. W ciepłe dni można tu przycupnąć przy samej ulicy (trochę jak w Paryżu ;) przy drewnianych stoliczkach, a że idą niestety chłody, to jednak lepiej zagrzać się w klimatycznym wnętrzu.

Osobliwa miejscówka urządzona w stylu lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych. Klimat retro podbija muzyka puszczana z magnetofonu – czad! Lokal może niewielki, ale za to bardzo przytulny i klimatyczny. Wygodne fotele, dobra muza, a do tego bardzo przyjazna i gadatliwa obsługa ;) Ściany w cegle i kolorowej tapecie, do tego lampka i telewizor, który dobrze pamiętam z wczesnego dzieciństwa. Trochę starych książek, trochę starych gazet :) Bardzo lubię takie miejsca ...

Serwują to pyszną kafffffkę, koktajle i świeżutkie domowe ciasta. Codziennie podają inne, zatem trudno polecić konkretne – ja trafiłam na milutką tartę z owocami, jak u mamy :)

Lubisz takie miejsca jak kawalerka? Może coś ciekawego polecisz, niekoniecznie w okolicach rynku?

Spłodziła: Baba jedna