prawidłowo dobrany biustonosz
Cieleśnie

Jeśli posiadasz cycki, to zajrzyj tu koniecznie

Małe, duże, młode, czy stare – tak, czy inaczej dbać o nie trzeba. Niestety im większe i starsze, tym więcej im trzeba poświęcić uwagi. Należę do szczęśliwych posiadaczek dosyć imponującego rozmiaru, co się niestety wiąże z osobliwą obsesją. Wsmarowuję w siebie wszystko co popadnie. z nadzieją, że czas można zatrzymać i utrzymać nieszczęsny biust na tej samej wysokości, na której jeszcze był dziesięć lat temu. W sumie nie najgorzej mi to wychodzi, ale wizja tego co mogę zastać patrząc w lustro za kolejne dziesięć lat, motywuje mnie do poświęcania cyckom szczególnej uwagi.

Pierwszą i najważniejszą czynnością, bez której żadne inne cuda nie pomogą, to dobór odpowiedniej bielizny. Nie jestem wprawdzie brafiterką, ale elementarną wiedzę na ten temat udało mi się zdobyć metodą prób i błędów. Oglądając mijające mnie panie na ulicy (szczególnie w lecie) jestem przekonana, że Polki w tej kwestii potrzebują gruntownej edukacji !!! Zatem postanowiłam przy nieocenionej pomocy Kasi Nowak, która już nie pierwszy raz zgodziła się zilustrować moje pomysły, przygotowałam stanikowy mini przewodnik.

Na co zwrócić uwagę?

1. Po pierwsze nigdy nie kupuj stanika za dużego w obwodzie. Pamiętaj, że gumka bardzo szybko się rozciąga. Mierząc stanik zapnij go na ostatnią haftkę i wybierz ten, który ledwie się dopina – to trochę tak jak z dżinsami. Tu masz dużo korzystniejszą sytuację, bo w momencie, kiedy się rozciągnie masz jeszcze dwie haftki, na które możesz zapiąć i dalej będzie dobrze. Jeśli kupisz stanik za duży pod biustem, to Twoje skarby będą wyglądać jak na obrazku, czyli znajdą się trochę niżej niż powinny (2), a zapięcie wyląduje za wysoko (1). Na kolejnej ilustracji (3).

Błędy w doborze biustonosza

2. Jeśli do tego wszystkiego nie jesteś modelką, to za duży pod biustem stanik spowoduje, że wyjdą Ci mało estetyczne wałeczki po bokach (4).
3. Nie podciągaj nigdy za wysoko ramiączek – wbiją Ci się w ramiona i nie dość, że to nie jest przyjemne, to na dodatek nieładnie wygląda (1). Jeśli masz trochę więcej ciała, to najlepiej wybieraj bieliznę z szerokimi ramiączkami.
4. Dobrze dobierz miseczki – fiszbina (bez fiszbiny sobie jakoś nie wyobrażam) nie powinna znajdować się w połowie piersi, a miseczka powinna sięgać prawie pod pachę. Jeśli jest za mała, to cycki będą z przodu wystawały poza nią, a po bokach pojawią się wiszące wałeczki – fu (2).

Błędy w doborze biustonosza

Dobrze dobrany biustonosz ładnie podkreśli talię i wyeksponuje biust – pamiętaj o tym i nie rób sobie krzywdy ;)

Mamy dobrany biustonosz, to czas zacząć pielęgnację. Od tego jestem prawdziwą specjalistką. Stosowałam niemalże wszystko co popadnie. Jakiś czas temu wpadł mi w ręce zestaw od Revitacella (tu o nim przeczytasz) – niestety szybko się skończył, bo mam dosyć sporą powierzchnię do smarowania. Jestem zachwycona efektami stosowania! Peeling jest bardzo delikatny, ale skutecznie odświeża skórę. Nie zostawia żadnej tłustej warstwy, dzięki czemu mam pewność, że substancje aktywne z serum nie będą musiały się bezskutecznie przebijać przez olejowy film. Serum ma bardzo przyjemną konsystencję i zapach, do tego poręczne i estetyczne opakowanie. Skóra na biuście i dekolcie po miesiącu stosowania jest wyjątkowo gładka i napięta. Naprawdę bardzo trudno jest uzyskać taki efekt. Co ja bym dała, żeby mieć taką skórę na twarzy ... Rozważałam chodzenie topless, ale trochę za zimno :(

Tak na koniec z całą swoją niechęcią muszę polecić kilka ćwiczeń na jędrny biust – bez tego się nie obejdzie ;) A miłośniczkom tylko naturalnych metod pozostaje naprzemienny prysznic – w zimie jest trochę trudniej, ale można wytrzymać. A Ty jakie polecasz metody na mlody i jędrny biust?

Spłodziła: Baba jedna