Marmolada Sklep & Cafe
Być czy bywać

Marmolada Sklep & Cafe – w domowo-francuskim klimacie. Smaczny Wrocław cz. 7

Od tej urokliwej kawiarenki dzieli mnie dosłownie rzut beretem, a wybierałam się tam od ładnych kilku miesięcy. W końcu dotarłam na zaproszenie jednej z właścicielek i już wiem, gdzie będę piła następną kawę z Babą Jedną ;)

Marmoladę odkryjecie w sąsiedztwie Aquaparku, po drugiej stronie Borowskiej. Więc gdy dopadnie was głód po wysiłku fizycznym skosztowanie smakołyków tego miejsca będzie prawdziwie pysznym pomysłem. Zresztą, wpadajcie przy każdej innej okazji, bo warto. Dlaczego?

Bo znajdziecie tam same wspaniałości: świeże, pachnące pieczywo, doskonałej jakości kawę, aromatyczne ciasta, przekąski na słono i słodko i całą masę słoiczkowych specjałów o niebanalnych połączeniach smakowych: konfitur, sosów, musztard i miodów. Miałam przyjemność skosztowania musztardy z gruszką – absolutnie polecam!

Pomysł na kawiarnię zrodził się z przyjaźni właścicielek oraz pasji do odkrywania nowych smaków i pieczenia ciast. I tę pasję widać w serwowanych słodkościach – specjalności kawiarni to tort czekoladowy i sernik różany na kardamonowym spodzie (dekorowany płatkami róż w cukrze!) . Stali bywalcy Marmolady często pytają o te właśnie ciacha, więc jeśli aktualnie są podawane, to trzeba bezwzględnie ich spróbować :)

Tym razem nie było mi to dane, ale zarówno one jak i wiele innych ciekawych propozycji przede mną :) Natomiast już skosztowałam i z całą pewnością mogę mocno zarekomendować chleb z czarnuszką, którym zostałam obdarowana – niesamowicie smaczny i aromatyczny! Kawiarniany sklep wyposażony jest w zdecydowanej większości w polskie produkty, często pochodzące z małych, lokalnych biznesów.

Z Ewą, jedną z właścicielek kawiarni rozmawiałam popijając idealnie spienione cappuccino z kardamonem. Okazuje się, że w Marmoladzie można nie tylko poplotkować przy ciastku czy zaopatrzyć się w sklepie, ale i nauczyć się czegoś nowego, niekoniecznie związanego z kawą :) Otóż odbywają się tu warsztaty z makijażu, florystyki, a nawet tworzenia figurek z masy solnej. Co rusz nawiązywane są współprace z ciekawymi ludźmi, tak więc wcześniej czy później, każda baba znajdzie tu coś dla siebie.

Obie właścicielki są miłośniczkami zwierzaków, dlatego do Marmolady możesz wpaść także w trakcie spaceru z psem (kotem też ;))

Uaktuaniam - niestety Marmolada pozostała tylko wspomniniem ... Nie znajdziecie jej już na mapie Wrocławia.

Spłodziła: Baba druga