hydropolis
Być czy bywać

Hydropolis - zobacz to we Wrocławiu

Największe w Polsce Centrum Wiedzy o Wodzie i jedno z nielicznych na świecie, gości na mapie Wrocławia od końca 2015 roku. To sporej wielkości obiekt, mieszczący się w zabytkowym budynku przy ul. Na Grobli, który służył jako zbiornik wody czystej od 1893 roku. Teraz edukuje i bawi Wrocławian oraz turystów. Szum wody, relaksacyjna muzyka, projekcje filmowe, ciekawe rekwizyty i cała masa wiedzy. Woda, to życie. Odwiedź Hydropolis i dowiedz się więcej. Póki co zapraszam Cię na krótką wirtualną wycieczkę.

Ta wyjątkowa wystawa edukacyjna, to istna podróż w inny wymiar. Już na samym początku musimy się "przedrzeć" przez osobliwą drukarkę wodną, żeby dostać się do środka. Tam zaczynamy od imponującej projekcji, obrazującej powstanie naszej planety. Idąc wgłąb poznajemy życie wewnątrz oceanu, po to żeby dotrzeć do "potworów" wodnych. W tej strefie poznajemy różnorodność form żywych organizmów.

hydropolis
hydropolis ławica ryb
hydropolis ryba

Są i technikalia

hydropolis wrocław

Ekspozycje, które można podziwiać w Hydrpolis zadowolą każdego "oglądacza". Podczas zwiedzania poznasz niezwykłe wynalazki związane z wykorzystaniem wody, sprzed tysięcy lat. Dowiesz się jak działają współczesne systemy zarządzania wodą w największych miastach. Zobaczysz zamkniętą w gablocie zamieć śnieżną i sama będziesz mogła "wywołać burzę". 

hydropolis chmury
hydropolis makieta

A jak już się zmęczysz

Jak dopadnie Cię zmęczenie, to masz kilka opcji. Jeśli towarzyszy Ci niewyrośnięte, młodsze pokolenie, to koniecznie pokaż mu miejsce z grami - oczywiście są związane z wodą i życiem w głębinach, jak się można spodziewać. Sama możesz ukryć się w łodzi podwodnej. W sumie marny to pomysł, bo tam niewiele miejsca. Zatem możesz zakamuflować się w jednej z "mini sal" kinowych i obejrzeć ciekawą projekcję. Jeśli to Ci nie wystarczy, to jest strefa relaksu. I to jaka imponująca. Podświetlane leżaki, mech na ścianach, plaża ze wschodem księżyca... A to wszystko przy dźwiękach dżungli. Idź tam koniecznie i sama się przekonaj. 

P.S. Wielka, różowa, pluszowa ośmiornico, jeśli to kiedykolwiek przeczytasz, to wiedz, że jestem Ci niezmiernie wdzęczna za tę garść krówek wrzucconych mi ukradkiem do torekbki :*

hydropolis strefa relaksu
Spłodziła: Baba jedna