grota solna
Być czy bywać

Grota solna - dlaczego warto się wybrać

Wspomaga leczenie przewlekłych stanów zapalnych górnych dróg oddechowych i chorób układu pokarmowego. Łagodzi nadciśnienie oraz objawy alergii. Niweluje napięcie i doskonale relaksuje. Pomimo tylu dobroczynnych właściwości, wciąż nie jest szczególnie popularna. Dlaczego tak mało osób korzysta z seansów w grocie solnej? To mnie naprawdę zastanawia. Wspaniały relaks i do tego niewysoka cena. A we wrocławskich grotach solnych tłumów nie ma. W sumie cieszy mnie to bardzo, ale jednak zastanawia.

Pobyt w takim miejscu, to doskonały pomysł na zrelaksowanie się. Dodatkowo taka wizyta dostarcza organizmowi niezbędnych minerałów, dzięki czemu wzmacnia odporność i jest pomocna w leczeniu wielu chorób.

Odwiedziłam dwie najpopularniejsze groty w naszym pięknym mieście i postanowiłam się z Tobą podzielić wrażeniami. Zdjęcia jakie są każdy widzi, ale wytłumaczę się, że światła tam dobrego nie ma, a ja też nie jestem mistrzynią fotografii.

Centrum Relaksu Grota Solna

Centrum relaksu grota solna leszczyńskiego
centrum relaksu grota solna wrocław
centrum relaksu grota solna
grota solna wrocław

To ponoć jedna z największych grot solnych w Polsce. Na pewno największa i najładniejsza w jakiej do tej pory byłam. Znajdziesz ją przy ul. Leszczyńskiego 4, oczywiście we Wrocławiu. Mieści się w tym samym budynku, co znana większości wrocławian "Setka". Wizyta tutaj, to 45 minut relaksu w iście baśniowej scenerii. Wystarczy tylko wygodnie rozłożyć leżak i przymknąć na chwilę oczy, żeby za moment usłyszeć głos pani z recepcji, że bardzo dziękuje za wizytę i zaprasza ponownie. Nawet nie wiesz kiedy ten czas ucieka. Uwielbiam to miejsce. Bardzo przestronnie, wyjątkowo klimatycznie i czyściutko. Zaczynam być tu stałym bywalcem.

Jednorazowa wizyta kosztuje 15 zł, dzieci 10 zł (do 3 roku bezpłatnie). Honorowana jest karta Multisport.

Grota solna Solana

grota solna grabiszyńska
grota solna solana

To z kolei najstarsza we Wrocławiu grota. Znajdziesz ją przy ul. Grabiszyńskiej 241A, tuż za Lidlem. Zdecydowanie mniej przestronna. Jednak ma też swoje plusy. Na stronie wyczytałam (co potwierdzono mi również w recepcji obiektu), że "seanse w grocie solnej SOLANA odbywają się z użyciem generatora solnego (halogeneratora). Jest to zautomatyzowane urządzenie produkujące aerozol solny. Wielkość uzyskiwanych cząsteczek aerozolu to 1 do 5 mikrometrów. Uzyskujemy przez to mikroklimat podobny do tego jaki panuje w kopalniach i sztolniach np. Wieliczce a także nad samym brzegiem morza podczas burzy czy sztormu. Jeden 45 minutowy seans w naszej grocie odpowiada więc kilkudniowemu pobytowi nad morzem i to na samej plaży."

Jednorazowa wizyta kosztuje 16 zł, dzieci, studenci, emeryci i renciści 10,50 zł (do 3 roku bezpłatnie). Honorowana jest karta Multisport.

Dla tych co pierwszy raz ;)

* Do wizyty w grocie solnej nie musisz się specjalnie przygotowywać, wchodzisz do niej w stroju codziennym, najlepiej wygodnym.

* Zabierz ze sobą jasne skarpetki na zmianę, żeby nie zostawiać ciemnych kłaczków na soli. Jeśli nie będziesz ich miała przy sobie, to nic się nie stało. Założysz sobie takie wstrętne, szpitalne ochraniacze foliowe i możesz tak wejść.

* Seanse w Grotach Solnych trwają 45 minut i rozpoczynają się o pełnych godzinach.

* Możesz pójść z dzieckiem, tylko sprawdź o jakich godzinach są seanse rodzinne. Jeśli chcesz odpocząć i się zrelaksować, nawet się nie waż iść na seans rodzinny. Unikaj go jak ognia.

Spłodziła: Baba jedna