Blog Forum Gdańsk 2013
Być czy bywać

Blog Forum Gdańsk - taka sytuacja ...

Wyobraź sobie, że wsiadasz do pociągu pełnego szkolnej wycieczki, jesteś palaczem i czeka Cię perspektywa fajki za około siedem godzin (jeśli wszystko pójdzie jak powinno), do tego masz lęki związane z odwiedzeniem toalety (to w tym przypadku spory eufemizm) – co robisz? Cieszysz się jak głupia, bo jedziesz pierwszy raz na owianą sławą imprezę Blog Forum Gdańsk. Nie wiesz za bardzo czego się spodziewać na miejscu, w sumie widziałaś parę relacji w zeszłym roku w necie, coś grzebałaś na YouTube, ale przecież wiadomo, że media kłamią. Aaaaaaaaaaa byłam tam :)

Blog Forum Gdańsk – hmmmm, jeśli czytasz choć jednego, lub dwa blogi, to pewnie już wiesz co to za impreza. Nawet jeśli nie wiesz, to zaraz poczytasz tysiące relacji, albo pooglądasz sobie przynajmniej fotki. Jeśli masz konto na którymkolwiek portalu społecznościowym, a nie byłaś na BFG, to zapewne od wczoraj boisz się włączyć komputer, żeby już nie widzieć tego spamu. A masz, dobijemy cię jeszcze jedną notką ;)

Baba Jedna: poniedziałek, trudno się ogarnąć, a co dopiero ogarnąć! Zaczynam przeglądać zdjęcia, bo przecież dobrościami zwykłam się dzielić. Zupełnie to nie po kolei, nic nie napisałam, ale fotki wybrane. Oczywiście cała masa obrazków nikomu niepotrzebnych. Tak cykam, bo wydaje mi się, że mam genialny pomysł i takie piękne okoliczności przyrody ... Za dzień, za dwa okazuje się, że pomysł jakby uciekł, nie wiem co autor miał na myśli, chociaż autorem byłam we własnej osobie. Też tak miewasz? Aaa jeśli chcesz się poczęstować którymś ze zdjęć - to na zdrowie (chociaż szału nie ma).

Róbmy dobro, róbmy dobrze, róbmy co chcemy i wszystko można – tak w sumie można w wielkim skrócie podsumować te dwa dni – cudoooooooooownie. Jako, że z założenia piszemy tylko o tym, co nam się podoba i nie rzucamy hejtów, tak będzie i tym razem. Lekko Stronniczy uwielbiam Was – kiedyś jak dorosnę, to też tak będę prowadziła imprezy (wtedy też pomyślę o odchudzaniu, bo miałabym obawy, że scena się będzie uginała). Zorkownia po prostu rób, co robisz – podziwiam. Ze Zbocza Tajgetu – jest moc. Ojcze Leonie przepraszam, że w Boga nie wierzę, ale w takich ludzi jak Ty i owszem.

Baba Druga: przyznaję, przeczytałam program imprezy gdy tylko został opublikowany i zaczęłam marudzić, że nie ma w planach praktycznych prelekcji, że nie dowiem się niczego nowego itd. Ale już pierwszego dnia doszłam do wniosku, że mądrze ktoś (pewnie cała gromada ktosiów) to wymyślił. Po miesiącach never-ending-story pod tytułem "ile zarabia bloger i czy mu się należy" blogosferze potrzebny był pewien rodzaj oczyszczenia. Nie tylko kasa, współprace i statystyki mają znaczenie - i niby nie jest to odkrywcze, ale tak jakoś gdzieś po drodze pogubiły się najważniejsze idee. I o nich przypominali prelegenci - pasja, dawanie czegoś od siebie, wykorzystanie swojej blogreskiej mocy w słusznej sprawie. A praktycznych tematów i tak nie zabrakło - np. Andrzej Tucholski z prędkością błyskawicy (ale nawijka!) udowodnił nam, że wszystko da się zrobić :)

Lekko Stronniczy Blog Forum Gdańsk
Lekko Stronniczy Blog Forum Gdańsk
blog starszego mnicha Blog Forum Gdańsk
Ze Zbocza Tajgetu Blog Forum Gdańsk
Zorkownia Blog Forum Gdańsk
Blog Forum Gdańsk

Baba Jedna: Narracje - most, którego nie ma, opuszczona ruina po rzeźni, łysy facet obżerający się owocami morza (wyświetlony na elewacji budynku) i takie tam różne ... Ciemno, zimno, wszyscy się pogubili. Dwadzieścia parę razy akcja check-in, w sumie nie wiadomo po co. Nogi bolały, było super. Kawałek nieznanego mi dotąd Gdańska ogarnięty. Pewnie w tym czasie pochłaniałabym kolejne ciastko w jakiejś urokliwej kafejce na Starówce, a tu niespodzianka. Lubię takie atrakcje – za rok też się piszę :)

Baba Druga: mnie tam nie było, poszłam poprawić mejkap przed wieczorną integracją. Coś za coś :)

Narracje Blog Forum Gdańsk
Narracje Blog Forum Gdańsk
Narracje Blog Forum Gdańsk
Narracje Blog Forum Gdańsk
Narracje Blog Forum Gdańsk

Baba Jedna: uwieńczenie wieczoru – przekoncert. W sumie, to nawet nie wiem co napisać. Idź poczytaj tu myślę bardzo podobnie, a ja biegnę po płytę.

Baba Druga: genialni są!!! Wojtek Mazolewski z ekipą rozwalili system. Normalnie jaram się jak suchy krzew. Stałam w drugim rzędzie i nawet zapomniałam, że mnie nogi bolą. Grali fantastycznie i aż miło było patrzeć, jaką frajdę im to sprawia. Ze wszystkich owianych tajemnicą niespodzianek, jakie zaserwowali nam organizatorzy ta ujęła mnie najbardziej!
I jeszcze to przepyszne piwo od Brovarni Gdańsk przed koncertem. Obłęd!

Integracja blog forum Gdańsk
Integracja blog forum Gdańsk

Baba Jedna: Pewnie i obciach, ale pierwszy raz byłam na terenie Stoczni Gdańskiej, ależ tam jest doskonała przestrzeń na Grę Miejską...

Baba Druga: Jaki tam obciach, też byłam pierwszy raz. Za to spacer odrobiłyśmy dość pokaźny, bo taksówkarz nie wiedział gdzie klub B90 jest i zostawił nas przy bramie...

Baba Jedna: I chwała mu za to ;)

Baba Jedna: A nazajutrz – dotarłyśmy dopiero na Owsiaka ... Jest siła, jest moc, jest energia – owacje na stojąco i tyle. Mazurek w realu, ależ ja go uwielbiam (w sumie trafiłam na Zucha dawno, dawno temu, jak nie bardzo wiedziałam co to jest blog ... i tak zostałam). Kanciarz spójrz pod swoje krzesło, jestem tam i tańczę dla Ciebie. Zamknij mnie w piwnicy swojego contentu i zadzwoń do mojej babci szeryfie! Autostopem przez życie – jak to możliwe, że Cię nigdy wcześniej nie spotkałam, już dwa dni śni mi się Twój uśmiech :)

Owsiak na Blog Forum Gdańsk
Owsiak na Blog Forum Gdańsk
Blog forum Gdańsk
Blog Forum Gdańsk
Blog Forum Gdańsk

Baba Jedna: na koniec tort – dzięki Gdańsk :)))

Baba Druga: tort był boski - jadłabym raz jeszcze!

Tort na Blog forum Gdańsk

Dzięki, dzięki! ;)

Baba Druga: ...i jeszcze trzeba wspomnieć o Instadruku dzięki któremu mamy wypasione pamiątki :)

Baba Jedna: ... i jeszcze dzięki Piękność Dnia za towarzystwo w apartamenciku ;)

Instadruk

 

Spłodziły: Baby